Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець факультету журналістики, спортивний тележурналіст Микола Замирайло

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець факультету журналістики, спортивний тележурналіст Микола Замирайло

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець факультету журналістики, спортивний тележурналіст Микола Замирайло
14.07.2020 09:59 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»

У Запорізькому національному університеті, за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Черговий матеріал цієї рубрики присвячений розповіді про досвід професійного становлення та успіху випускника цього року факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), а нині – спортивного тележурналіста Миколи Замирайла.

Микола з радістю погодився розповісти про студентські роки, про свою теперішню роботу та про мрії. Один із талановитих вихованців факультету журналістики, він не перший рік працює за фахом на телеканалі «TV-5». Адже вже під час навчання у ЗНУ багато хто зі студентів мають можливість й охоче поєднують навчання та роботу за фахом. Це – певний стимул для підвищення рівня знань студентів, і водночас сприяє формуванню відповідних професійних навичок. Окрім того, робота й відповідна заробітна плата, яку вони отримують  за нею, формують певний рівень самостійності, незалежності й відповідальності.

- Миколо, скажіть, будь ласка, чому як спеціалізацію Ви обрали саме спортивний напрям у журналістиці?

- Я вступав на факультет журналістики вже з тим наміром, аби стати спортивним журналістом. Моїм захопленням із дитинства був саме спорт. А от під час роботи в спортивній медіасфері я почав цікавитися й іншими напрямами журналістики, наприклад, такими як військова журналістика. Писав я і на військові теми.

- Це круто, коли, вступаючи в університет, одразу чітко розумієш, ким хочеш стати у майбутньому! Нам відомо, що зараз Ви працюєте на телеканалі «TV-5» під керівництвом Руслана Левицького. Пригадайте, будь ласка, із чого починався Ваш кар’єрний шлях?

- Я потрапив на телебачення після другого курсу: для проходження практики я обрав місцевий телеканал «Z». Спочатку висвітлював загальні новини, а пізніше почав заглиблюватися у спортивну тематику. У керівництва якось поцікавився: «Чи можна спробувати свої сили саме в цьому напрямі?». На що отримав відповідь: «Так, без проблем». Базові навички тележурналіста я отримав саме на ТК «Z», де мені запропонували стажуватися із перспективою працевлаштуватися спортивним журналістом. Тут якраз створювалась нова спортивна рубрика. Проте не так сталося, як гадалося, і я вирішив спробувати свої сили на іншому телеканалі. Після «Z» я опублікував резюме на сайті «Work.ua», мені запропонували роботу в різних містах – у Дніпрі, Харкові, – але звичайним журналістом, ким я міг влаштуватися і в Запоріжжі. А потім мене покликали до Луцька, далеко звідси. Недовго міркував я над цим питанням і вирішив поїхати: житло мені надали роботодавці. Попрацював я там майже два місяці, встиг створити власний спортивний проєкт, щодня висвітлював спортивні новини. Проте коли приїхав на зимові канікули до Запоріжжя, дізнався, що на «ТV-5» шукають саме спортивного журналіста. І я подумав: «А навіщо мені їхати за 1000 км, якщо я можу працювати вдома?». Стажування, обіцяли, проходитиме місяць, але за два тижні я вже офіційно влаштувався тут і працював спортивним журналістом.

- Які враження від роботи спортивним журналістом отримали за цей час?

- Більш ніж 1,5 року я працюю на каналі «ТV-5». За цей час, здається, я дуже виріс у професійному плані. Здійснював зйомки не тільки спортивних події, бувало і таке, що треба було підстрахувати інших колег, отже знімав сюжети на різні теми. Адже загалом журналіст, який розуміє і згоден із концепцію телеканалу, здатний писати сценарій сюжету і висвітлювати будь-яку тему. Із часом у мене з’явилися знайомі, які допомагали у підборі новин, запрошували мене на події, телефонували: «Приїжджай, зніми, зроби, давай зробимо якусь колаборацію».

- Коли відбувається найбільш активна діяльність у спортивного журналіста?

- Будь-який спортивний сезон стартує восени і триває десь до кінця травня – середини червня. При цьому неважливо це – футбол або баскетбол тощо. Постійно потрібно стежити за цими подіями, бути в курсі, в темі. Отже стежимо: на всеукраїнському, світовому рівні, а на регіональному – ще й знімаємо, висвітлюємо події.

- Чим суттєвим відрізняється робота журналіста і спортивного журналіста?

- Я маю певний досвід спортивного журналіста-практика, й мені здається, що в деяких моментах ми втомлюємося більше, ніж інші представники професії. Адже постійно повинні стежити за великим обсягом різноманітної спортивної інформації, завжди бути в курсі подій.

- Які маєте плани на майбутнє?

- Мої прагнення на перспективу, на майбутнє – стати спортивним коментатором. Мене завжди цікавили футбольний або баскетбольний спортивні напрями. Гадаю, це дуже круто!

- Зараз триває карантин майже в усьому світі, відмінили більшість спортивних заходів. Як живуть сьогодні спортивні журналісти? Що йде в ефірі?

- Ігрові сезони призупинили, деякі взагалі не встигли завершитися. Наразі задумуємося і ми: що спортивне пускати в ефір? Мені так і запропонували: «Або йди звичайним журналістом, або давай сюжети про спорт». У результаті я створив низку сюжетів про спортсменів, яких я знаю, із якими я спілкувався і спілкуюся зараз. В репортажах йдеться про те, як вони тренуються в умовах карантину. Як бачите, журналістика – одна з тих професій, яка надає чудові можливості для активної діяльності та постійного саморозвитку, навіть під час карантинних обмежень!

- Дякуємо за відверту розмову. Гадаємо, Ваш приклад стане чудовим стимулом й для саморозвитку нинішніх студентів, які навчаються на факультеті журналістики! Бажаємо й Вам подальших професійних успіхів!

- Мені теж було приємно поспілкуватися з читачами! Усім бажаю здоров’я і усього найкращого! А студентам – теперішнім і майбутнім – прагнути до реалізації своїх мрій і послідовно досягати цього!

 

Спілкувалася Вероніка Булавіна,

студентка 3 курсу факультету журналістики

 

 

Схожі новини