Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка біологічного факультету, заступник директора з наукової роботи, старший науковий співробітник Інституту олійних культур Катерина Ведмедєва

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка біологічного факультету, заступник директора з наукової роботи, старший науковий співробітник Інституту олійних культур Катерина Ведмедєва

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка біологічного факультету, заступник директора з наукової роботи, старший науковий співробітник Інституту олійних культур Катерина Ведмедєва
20.07.2020 10:02 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University біологічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»

Черговий матеріал, створений у рамках реалізації проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ» (ZNU, Zaporizhzhia National University) присвячений розповіді про досвід професійного становлення й успіху вихованки біологічного факультету, заступника директора з наукової роботи Інституту олійних культур Національної академії аграрних наук України, старшого наукового співробітника Катерини Ведмедєвої.

- Пані Катерино, розкажіть, будь ласка, чому свого часу Ви обрали для здобуття вищої освіти саме ЗНУ?

- Мені подобалось усе живе: рослини і тварини – із дитинства. Потім і хімія дуже подобалась. Батьки сказали: «учись, де бажаєш, але у Запоріжжі, щоб жила в бабусі». А тут як раз відкрили біологічний факультет у ЗНУ. Як туди не спробувати вступити? А як побачила старовинний корпус біологічного факультету, закохалась ще й у нього. Мені дуже прикро, що двері старовинні, які були тоді, не реставрували і не робили копії, а роблять пластику – це, справді, сміття (хоча я розумію, що це пов’язане із фінансами) і багато чого ще варто було б зберегти.

- Які спогади щодо студентських років є для Вас найціннішими та які отримані у виші знання стали найкориснішими в дорослому житті й у роботі?

- Спогадів дуже багато. А взагалі, запам’ятався ввесь процес навчання, який вплинув на всі органи почуттів. Наприклад, ми з таким задоволенням сиділи на старезних дубових підвіконнях із незбагненною шириною: ніколи не могли обпертися на скло – підвіконня було ширше. Рідний запах старовинної будівлі, якій так поєднувався з ефірними оліями, які ми видобували на великому практикумі (халат і після кількох разів прання пахкотів, як «дорогі парфуми»). Добрі друзі, дискотеки та вечори в стінах факультету. Мій подив талантами моїх одногрупників, зокрема їхньому виконанню танго на випускному. Препарати безхребетних під мікроскопом, як їх складно побачити. Треба намалювати саме так, а не так, як у житті (а викладач усе пам’ятає, як має виглядати). А практики! Кожна – це ціле життя! Життя всяк час питає саме про те, що ти не довчив. Отримала з органічної хімії четвірку на екзамені за жирні кислоти, ото все життя  вони у мене – одна з головних тем. Було питання щодо того, як складно розібратись, коли багато генів і встановити успадкування – ось цим і займаюсь. І так усе. Перескладала логіку двічі – от і в житті весь час перескладаєш. Знання всі знадобились. Навіть те, про що не думала, що знадобиться. Наприклад, матриці...

- Яких викладачів Ви найчастіше згадує зараз, чи спілкуєтесь із ними після завершення навчання?

- Так, коли приходжу в університет, то з усіма вітаюсь і мене всі пам’ятають. Я не забувала про виш, мабуть, не менш як раз у рік бувала. То зустріч випускників. То треба поспілкуватися з кимось із друзів (із моїми колишніми однокурсниками, а тепер – викладачами, або і моїх викладачів). А зараз вже два роки на випускних екзаменах і  на захистах дипломах входжу до складу екзаменаційної комісії. Взагалі не забуваю про викладачів. Пам'ятаю точно усіх з біологічного факультету. І більшість – з інших факультетів, що в нас викладали. Особливо згадуються вже ті, кого не стало, та тих, кого давно не бачив. Відразу спадають на думку Бессонова А.І., Гоженко В.І.,  Білоусова (психологія),  Пересипкина Т.М. і Смірнов А.Г.

- Чи змінили б Ви щось у Вашому житті, якби знову стали студенткою?

-  Сумніваюсь. Хіба що може б частіше дякувала викладачам і була б більш уважна на деяких заняттях, але навряд чи це щось сильно змінило.

- Чим Ви сьогодні займаєтесь, у якій галузі працюєте, як саме обрали цю професію?

- Займаюсь генетикою та селекцією олійних культур. Я – заступник директора з наукової роботи Інституту олійних культур. Професія виросла з курсової та виробничої практики (на якій я й була в Інституті), потім – аспірантура і далі один і той самий напрям.

Із моїми науковими розвідками можна ознайомитись за покликаннями:

 https://scholar.google.ru/citations?user=9UXm_N4AAAAJ&hl=ru,

 https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57189378966,

 https://publons.com/researcher/1522969/publications/

- Що Вас надихає в роботі та якими здобутками Ви пишаєтесь?

- Мені подобається все, що я роблю. А пишаюсь я тим, що, завдяки нашій праці, зберігається різноманіття олійних культур, створюються нові сорти і взагалі, люди мають що їсти.

Більше про роботу ви дізнаєтесь за покликанням: http://imk.zp.ua/index.php/naukovi-pidrozdily/viddil-henetyky-ta-biotekhnolohii/laboratoriia-henetyky-ta-henetychnykh-resursiv

- Яким Ви бачите своє подальше професійне майбутнє, про що мрієте?

- Створити «саме той» кондитерський, високоолеїновий стійкий гібрид соняшнику, побачити, як усе, що мені любо, розквітає і приносить людям користь, побачити, як мої учні отримають наукові звання і стануть справжніми науковцями.

- Що Ви можете порадити студентам і випускникам ЗНУ, зокрема Вашого факультету?

- Не лінуватись, не втрачати можливість щось побачити, дізнатись і спробувати. Ви знаходитесь в університеті для того, щоб отримати нові знання, вміння, навички, а не отримати добрі оцінки. Ваша професія починається з того, що ви щось навчились, щось робили, а отже, набули досвіду, і у Вас є, що з чим порівняти. А інакше диплом – це лише папірець, який ніколи не зробить вас фахівцем, а тим більш успішним і визнаним, принаймні, найближчим оточенням. Важливим буде в житті ваші знання і вміння, а не ваш диплом. Він вже й зараз цікавить не усіх працедавців, а чим далі – тим менш він буде потрібний, а ось все, що ви спробували під час навчання, обов’язково стане у пригоді, навіть якщо й не будете це робити надалі самі.

 

Спілкувався Богдан Синник

 

Схожі новини