Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі інженерного навчально-наукового інституту відвідали Інжинірингову школу Noosphere

Нещодавно Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) із робочим візитом відвідали представники Інжинірингової школи Noosphere (Noosphere Engineering School). Ця зустріч започаткувала розробку пропозицій ЗНУ щодо співробітництва в межах освітнього проєкту.

Щоб краще познайомитися з майбутніми партнерами, 15 липня викладачі інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ відвідали науково-технічну лабораторію Інжинірингової школи Noosphere, що діє на базі Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара. Запорізький національний університет представляли фахівці з різних галузей інженерної експертизи, а саме: завідувач кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем, професор Володимир Вербицький; доценти тієї ж кафедри Анатолій Безверхий і Наталія Полякова; завідувач кафедри прикладної екології та охорони праці, професор Геннадій Кожемякін і старший викладач кафедри металургійного обладнання Сергій Востоцький.

Під час візиту представники ЗНУ ознайомилися з інноваційними проєктами студентів закладів вищої освіти Дніпра, в яких молоді науковці перейшли від ідеї до реальних стартапів. Ці напрацювання викликали практичну зацікавленість та жваве обговорення спеціалістів інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ. Студентами-учасниками Інжинірингової школи були представлені три проєкти: WheelKeep – пристрій, схований в рамі велосипеда, що виконує функцію «розумної» сигналізації та gps-трекера; мобільний застосунок GagarinPark для використання доповненої реальності на території міського парку, виконаний командою стартапу DEMI; веб-застосунок YourAirTest (більше інформації – за покликанням: https://www.facebook.com/Yourairtest), який являє собою систему моніторингу якості атмосферного повітря та передбачає у майбутньому можливість впливу громадськості на джерела шкідливих викидів. Даний проєкт викликав особливу зацікавленість гостів, адже інженерний навчально-науковий інститут має експертів з екології, електроніки, програмного забезпечення та необхідний досвід для масштабування цього проєкту в місті Запоріжжі.

Керівник науково-технічної лабораторії Інжинірингової школи Noosphere в ДНУ ім. Олеся Гончара, доцент кафедри математичного забезпечення ЕОМ Тетяна Булана, провела екскурсію та розповіла про історію створення лабораторії. Доцент кафедри прикладної радіофізики, електроніки та наноматеріалів ДНУ ім. Олеся Гончара Ігор Гомілко, розповів про оснащення лабораторії у напрямі робототехніки та електроніки.

В дружній атмосфері відбулося обговорення перспектив відкриття лабораторії Інжинірингової школи Noosphere в Запоріжжі за участі громадської організації «Асоціація Noosphere», яка з 2014 року виступає ініціатором та засновником мережі таких науково-технічних лабораторій по всій Україні.

Це не перший візит наших спеціалістів до Інжинірингової школи Noosphere в Дніпровському національному університеті ім. Олеся Гончара. З 2017 року студенти спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення» успішно беруть участь в змаганнях, які проводяться на базі науково-технічної лабораторії в Дніпрі.

Консультації з приводу відкриття Інжинірингової школи Noosphere в Запоріжжі тривають.

Інжинірингова школа Noosphere:

Інженерний навчально-науковий інститут