Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В Економіко-правничому фаховому коледжі ЗНУ завершилися вступні випробування для вступників на 1 курс

23.07.2020 11:41 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж ZNU Zaporizhzhia National University Економіко-правничий фаховий коледж вступ-2020 вступні випробування

В Економіко-правничому фаховому коледжі ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) оприлюднено результати вступних випробувань і фактично завершено набір вступників, які вже з вересня розпочнуть навчатися на перших курсах різних спеціальностей за рахунок державного бюджету. 23 липня, до 12.00, будуть оприлюднені рейтингові списки тих, хто вступає на базі 9 класів. Зарахування для цієї категорії вступників проходитиме до 31 липня. Тож тим особам, хто отримає рекомендацію на зарахування, треба встигнути до цього часу подати усі необхідні оригінали документів.

Із 14 по 21 липня в рамках вступної кампанії в ЕПФК проходили вступні випробування з української мови (диктант), історії України, географії, математики, а також творчий конкурс з фізичної підготовки за встановленим графіком. Зокрема, 14 та 15 липня писали диктант з української мови майже 300 вступників на різні спеціальності ЕПФК. Усі вони продемонстрували досить високий рівень знань, який за показниками успішності склав від 120 до 200 балів. При цьому найвищий бал набрала 1 особа.

Не менш вдалими є результати іспиту з географії, який проходив 14 липня. У ньому взяли участь близько 70 вступників на спеціальність «Туризм». Вони продемонстрували такі показники: 105-195 балів.

Ще майже 50 осіб цього дня проходили творчий конкурс з фізичної підготовки, що передбачений для вступників на спеціальність «Фізична культура і спорт», набравши при цьому 130-200 балів. Приємно відзначити, що абсолютного показника успішності досягли 7 із претендентів.

16 липня відбувся іспит з історії України. У ньому взяли участь близько 140 осіб (спеціальності: «Право», «Журналістика», «Соціальна робота», «Соціальна педагогіка»), які теж набрали від 120 до 200 балів (найвищий показник – 1).

І, насамкінець, 17 липня проходив іспит з математики для економічних, інженерних та педагогічних спеціальностей. В ньому також взяли участь понад 200 осіб, які у підсумку набрали 120-200 балів З них були 3 найвищі показники успішності.

Коментуючи перебіг та результати вступних випробувань в ЕПФК, відповідальний секретар відбіркової комісії коледжу Марина Ситніцька зазначила: «Цього року спостерігається значне підвищення інтересу до таких спеціальностей, як «Інженерія програмного забезпечення» та «Право», тож, відповідно, конкурс на них виріс. Вступники, які мають досить високі показники успішності у свідоцтві про закінчення 9 класів, традиційно претендують на вступ до закладів вищої освіти і тому залишаються у школі до завершення 11 класу. Але в цьому році вони масово обирають навчання у коледжі. Приємно відзначити, що цілком свідомо обирають ту чи іншу спеціальність, демонструють гарні знання під час вступних випробувань і, можна сказати, що до нас прийшов сильний, вмотивований контингент, який, сподіваємося, триматиме високу планку й протягом усіх років навчання у коледжі. Зокрема, серед вступників на спеціальність «Інженерія програмного забезпечення» 6 мають високий конкурсний бал у додатку до свідоцтва про здобуття базової середньої освіти – 10 і вище. На спеціальності «Право» навчатиметься вступник, який є учасником і призером минулорічної Всеукраїнської олімпіади з правознавства. Ще 2 «відмінників» навчатиметься на спеціальності «Фізична культура і спорт». Окрім цього, за результатами вступних випробувань ми змогли оцінити рівень знань вступників, який є доволі високим і, сподіваємося, стане базою для їхнього успішного навчання в ЕПФК».

Отже, вступна кампанія в ЕПФК для випускників 9 класів практично завершена. Ліцензовані обсяги місць, що передбачені на різних спеціальностях за кошти державного бюджету, закрито у повному обсязі: вони складають 119 місць. Окрім цього, представниками коледжу розглядається питання про клопотання до МОН України щодо збільшення обсягів місць держзамовлення для пільгових категорій вступників. Таких претендентів на сьогодні нараховується 14. Наразі спеціальна комісія проводить аналіз відповідних документів вступників та результатів їхніх вступних випробувань, що готуються для подання.

Окрім цього, протягом серпня ще триватиме зарахування вступників, які навчатимуться за кошти фізичних та/ або юридичних осіб.

Надалі, з 1 серпня за загальним графіком вступної кампанії ЗНУ відповідно і в ЕПФК проходитиме вступ на вакантні місця на 2 курс для тих, хто здобув повну загальну середню освіту, і тих, хто має освітньо-кваліфікаційний рівень «кваліфікований робітник». Інформацію щодо вступу-2020 можна побачити на сайті ЗНУ та ЕПФК:

Звертаємо також увагу вступників цієї категорії! ЕПФК пропонує вакантні місця для вступників на 2 курс на кілька спеціальностей: 14 місць на спеціальності «Облік і оподаткування», 5 – на «Соціальну роботу» і 2 місця – на «Фізичну культуру і спорт».

Олена Хлистун