Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запорізькому національному університеті відкрито нову освітню програму для магістрів «Енергоефективність та енергоаудит в будівництві»

Сьогодні, як в Україні, так і в усьому світі, гостро стає питання енергозбереження. Нерідко підприємства чи домогосподарства витрачають даремно величезну кількість енергії, не контролюючи основні джерела її втрат. Отже, виникає потреба в висококваліфікованих фахівцях у сфері енергоаудиту та енергоефективності, які допоможуть звести до мінімуму ці витрати. Тому в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National Universitу) для майбутніх магістрів відкрито нову освітню програму «Енергоефективність та енергоаудит в будівництві».

Якщо ви хочете стати професіоналом, здатним з’ясовувати, як використовується енергія в будівлі, а також допомогти зменшити енерговитрати, надаючи рекомендації щодо їх зниження з детальними економічними розрахунками, то кафедра міського будівництва та господарства інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ чекає на вас! Незабаром ви зможете розпочати навчання за новою освітньою програмою «Енергоефективність та енергоаудит в будівництві» спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія» галузі знань 19 «Архітектура та будівництво».

Для вступу запрошуються абітурієнти, які мають ступінь бакалавра, спеціаліста чи магістра. Навчання здійснюється як за денною, так і за заочною формами. Для студентів денної форми навчання - за рахунок державних коштів або за кошти юридичних чи фізичних осіб. А магістранти, які отримуватимуть освіту за заочною формою - виключно на контрактній основі. Цього року обсяг прийому на денну та заочну форми складає по 10 місць.

Щоб вступити до інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ та отримати ступінь магістра, завершивши навчання за освітньою програмою «Енергоефективність та енергоаудит в будівництві», абітурієнти мають подати сертифікати ЄВІ з іноземної мови, а також скласти фахове вступне випробування зі спеціальності.

Термін навчання –1 рік 4 місяці. Кількість кредитів - 90. На заключному етапі навчання проводиться атестація у формі захисту магістерської роботи, після чого випускники отримують освітню кваліфікацію магістра в галузі «Архітектура та будівництво».

За час навчання магістранти стають фахівцями в галузі енергоефективності та енергозбереження, набувають необхідних дослідницьких навиків для діяльності із сертифікації енергетичної ефективності. А отримані ґрунтовні знання та навички, щодо прогнозування, планування, контролю, аналізу та аудиту процесів у сфері енергоефективності, дозволяють випускникам працювати в організаціях різних форм власності та інжинірингових компаніях. Зокрема, випускники працюють у сфері постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря; надають послуги технічного консультування в галузях інжинірингу, геології та геодезії; викладають в освітніх закладах різного рівня акредитації тощо. Мають випускники і можливість присвятити своє життя науковій роботі, вступивши до магістратури Запорізького національного університету.

Більш детальну інформацію про освітню програму «Енергоефективність та енергоаудит в будівництві» можна отримати за покликанням: https://www.znu.edu.ua/ukr/pk/4362/12322/12523

Інженерний навчально-науковий інститут