Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ вкотре підтвердив свій високий потенціал

ЗНУ вкотре підтвердив свій високий потенціал

29.07.2020 16:10 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University рейтинг Webometrics Ranking of World's Universities

Стали відомі результати літнього рейтингу світових університетів за рівнем їхньої присутності в інтернет-мережі, який опублікував Webometrics Ranking of World's Universities. Серед українських закладів вищої освіти Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) посів 13 позицію. Це – найвищий показник серед вишів у Запорізькому регіоні. До того ж, ЗНУ випередив за результатами рейтингу багато провідних українських вишів із різних регіонів країни.

При складанні рейтингу враховується кількість проіндексованих пошуковими системами сторінок сайту навчального закладу, зовнішні посилання на нього, цитованість ресурсу, а також кількість завантажених на сайт файлів. Тобто оцінюється змістовий й інформаційний складник web-сайту університету.

Результати досліджень Webometrics публікуються двічі на рік – у січні та липні. Новий web-рейтинг університетів світу Ranking Web of Universities складений з урахуванням систематизованих даних. Для рейтингу визначають місце закладів вищої освіти відповідно до ступеня представлення своєї діяльності в інтернет-просторі, застосовуючи свою власну методологію оцінки. В основу рейтингу покладено чотири критерії. Кожен критерій має певний ваговий коефіцієнт, відповідно до його значущості.

Цього разу оцінювалися більш ніж 27 000 університетів та інших закладів освіти з усього світу. Свої рейтингові веб-місця отримали 317 закладів вищої освіти України різних рівнів акредитації.

Для порівняння: у 2019 році ЗНУ посів 13 місце, станом на січень 2017 року – 14 місце в рейтингу, у 2016 році університет посідав 31 місце в зимовому рейтингу (на початку року) та 22 – у літньому. У зимовому рейтингу 2015 року ЗНУ посідав 31 сходинку.

Ознайомитися з результатами рейтингу можна за покликанням: http://www.webometrics.info/en/Europe/Ukraine%20?fbclid=IwAR3LUrujzE4pIDqUeGMRRVUVErmw_OdrWLhrLSEE-lh3UNN2HlksVw10ou8