Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Заступник голови ЗОДА Олександр Свистун презентував у ЗНУ Єдину інформаційну платформу для популяризації закладів вищої освіти Запорізької області

Тридцять першого липня до Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) завітав заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Свистун. Він зустрівся з ректором університету Миколою Фроловим, представниками адміністрації вишу, його викладачами та студентами. Також на заході були присутні посадовці ЗОДА й керівники провідних закладів вищої освіти Запорізького регіону. Під час зустрічі пан Олександр прозвітував щодо результатів першого місяця роботи на посаді заступника голови облдержадміністрації та презентував Єдину інформаційну платформу для популяризації закладів вищої освіти Запорізької області.

На початку виступу Олександр Свистун привітав присутніх і зазначив, що йому особливо приємно завітати до ЗНУ, де він здобув свою першу освіту за спеціальністю «менеджмент зовнішньоекономічної діяльності». Він наголосив, що за місяць свого перебування на посаді заступника голови ЗОДА побував у всіх ЗВО регіону, ознайомився з їхньою матеріально-технічною базою, поспілкувався з керівництвом вишів, зокрема був на засіданні ради ректорів. Це дозволило йому дізнатися про питання в галузі освіти, які потребують особливої уваги.

Також спікер підкреслив, що саме освіта – серед пріоритетів ЗОДА. В цьому напрямку за останній місяць було зроблено чимало. Зокрема, на найближчій позачерговій сесії Запорізької обласної ради, яка відбудеться 6 серпня, йтиметься про регіональне замовлення. Планується, що спершу буде відібрано 20 талановитих абітурієнтів із малозабезпечених родин, які навчатимуться за кошти обласного бюджету, потім їхня кількість зростатиме. Також на позачерговій сесії обговорять збільшення вдвічі квот стипендій від обласної ради та обласної державної адміністрації (на сьогодні такі стипендії отримують по 10 студентів закладів вищої освіти).

Зараз триває робота над розробкою Стратегії розвитку профтехосвіти в області, цей документ має бути створений до кінця року. Стартувала модернізація двох закладів профтехосвіти в Запорізькій області (у Мелітополі й у Запоріжжі), у планах – оновлення ще одного закладу.

Крім того, Олександр Свистун прозвітував про досягнення у спортивній галузі, в роботі з молоддю, у галузях культури й туризму.

Важливим пунктом порядку денного стала презентація Єдиної інформаційної платформи для популяризації закладів вищої освіти Запорізької області. При її створенні спиралися на результати соцопитування, в якому було задіяні 602 студенти із 7 ЗВО області. Їх розпитували про ключові критерії, якими вони керувалися під час вибору закладів вищої освіти (можливість працевлаштування, кількість бюджетних місць, вартість навчання, матеріально-технічна база тощо). Отримані дані врахували при створенні платформи, де розмістили інформацію про всі виші регіону.

Її цільова аудиторія – абітурієнти не лише Запорізької, але й трьох суміжних областей. Їхній увазі пропонується не лише інформація про всі заклади вищої освіти з відображенням унікальної характеристики кожного, але й, зокрема, універсальний тест: відповівши на всі запитання, абітурієнти отримають рекомендації, який заклад вищої освіти та які факультети їм варто обрати для вступу. За першу добу роботи платформи її відвідали 375 абітурієнтів та їхніх батьків, 345 із відвідувачів пройшли цей тест до кінця.

Наступного року планується створити таку саму інформаційну платформу для закладів професійної передвищої освіти області.

Після завершення виступу Олександр свистун відповів на всі запитання, що надійшли від присутніх у залі.

Своєю чергою, ректор ЗНУ Микола Фролов подякував доповідачу від імені всіх учасників заходу. Також він попросив представникам Запорізької обласної адміністрації звернути увагу на кілька моментів у галузі освіти. Микола Олександрович зазначив, що сучасний склад ЗОДА демонструє відкритість і бажання співпрацювати з освітянами, й висловив упевненість, що таке співробітництво буде мати позитивний результат.