Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники юридичного факультету долучилися до міжнародного науково-практичного фахового заходу в режимі відеоконференції

03.08.2020 10:09 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет наукова діяьність відеоконференція семінар-прктикум

Днями співробітники юридичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) та здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти взяли участь у Міжнародному семінар-практикумі на тему «Юридичні наслідки визнання нормативного акта неконституційним для захисту прав людини в адміністративному судочинстві». Організатором заходу виступив Касаційний адміністративний суд (у складі Верховного Суду).

Захід організували за підтримки EU Project "Pravo-Justice", Проєкту Офіс Ради Європи в Україні – Київ, «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень», проєкту Ради Європи в Україні «Підтримка конституційних і правових реформ, конституційне правосуддя та надання допомоги Верховній Раді в проведенні реформ, спрямованих на підвищення її ефективності», OSCE Project Co-ordinator in Ukraine, Німецького фонду міжнародного правового співробітництва, українсько-канадського проєкту «Підтримка судової реформи».

Учасники заходу долучилися до фахової дискусії за участю досвідчених юристів-суддів, які висвітили проблеми правозастосування в Україні та зарубіжних країнах. Спікерами заходу виступили: голова Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду Михайло Смокович, заступник Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий, президент Конституційної судової палати та Вищого адміністративного суду землі Рейнланд-Пфальц Ларс Брокер, суддя Суду Європейського Союзу Віргіліус Валанчус, суддя Федерального адміністративного суду Австрії, відділення у Граці Ева Вендлер, Президент Конституційного Суду Грузії у відставці Георгій Папуашвілі, суддя Фінансової палати Верховного адміністративного суду Польщі Бартош Войцеховський, суддя Конституційного Суду Хорватії у відставці Славіца Баніч, судді Верховного Суду Наталія Блажівська та Володимир Кравчук.

Під час заходу учасники обговорили чимало важливих питань, як-от: ретроактивна дія судового рішення конституційного суду в контексті захисту прав людини (поєднання верховенства права із ретроспективністю (критерій застосування), механізм поновлення у правах людини за результатами розгляду конституційних скарг, чи може суд зупинити провадження розгляду справи до прийняття рішення конституційним судом); механізм перегляду судових рішень за виняткових обставин (глава 3 розділу ІІІ КАС України) із висвітленням питань – рішення Конституційного Суду України як підстава для перегляду судового рішення, процедура морального та матеріального відшкодування шкоди особі.

Майбутні науковці юридичного факультету ЗНУ позитивно оцінили практику організації та проведення таких заходів. Вони зазначили, що отримали не лише чимало корисної інформації, яку цілком можна використати, зокрема й у процесі роботи над дисертаційними дослідженнями, а й змогли взяти участь в інтерактивних опитуваннях під час заходу разом із досвідченими юристами-практиками, опрацювали їхні результати-узагальнення. Це дозволило поглибити набуті здобувачами під час вивчення відповідних навчальних дисциплін теоретичні знання, підтвердити нерозривний зв'язок теоретичних фахових знань і результатів практичної фахової роботи.

programme_new_2_lang_curves.pdf