Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науково-педагогічні працівники та аспіранти юридичного факультету – активні учасники фахових заходів

Науково-педагогічні працівники та аспіранти юридичного факультету – активні учасники фахових заходів

Науково-педагогічні працівники та аспіранти юридичного факультету – активні учасники фахових заходів
03.08.2020 15:05 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет освітній процес неформальна освіта вебінар

Навіть незважаючи на те, що липень – період відпусток та канікул, науково-педагогічні працівники юридичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) та його здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти активно і в цей період долучаються до участі у серії тематичних заходів, які проводять в режимі відеоконференції ГО «Вектор прав людини». Її призначення – реалізація та захист основоположних прав людини шляхом сприяння практичному виконанню норм і принципів, викладених у міжнародних документах, ратифікованих Україною, та усіх інших зобов’язань України галузі прав людини й основоположних свобод. Заходи проводять за підтримки БФ «Гендер Зед», Фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє» (EVZ).

Зокрема, представники факультету стали учасниками вебінару на тему: «Запобігання проявам дискримінації у викладацькій діяльності», основним спікером якого виступила Христина Кіт, к.ю.н., адвокат, Голова Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем», співавтор навчальної програми для юридичних навчальних закладів «Гендерна рівність та права жінок». Учасники змогли з’ясувати проблемні питання: чи наявною є практика дискримінації у ЗВО в Україні та зарубіжних країнах? За якими ознаками відбувається вона найчастіше й якими є практики запобігання проявам дискримінації у студентському та викладацькому середовищі? Яким є механізм відновлення порушених прав у випадку неможливості запобігти дискримінації та налагодження освітнього процесу в ЗВО?

Доповідачка ознайомила із узагальненнями практики розгляду відповідних категорій справ уповноваженими суб’єктами, заходами реагування на прояви дискримінації, поділилася досвідом запобігання дискримінації у різних її проявах, сформованим за підсумками опрацювання емпіричних даних за кілька років в Україні. До речі, досвід спілкування із «ЮрФем» у ЗНУ є системним, бо базується на підставі договору про співпрацю, й достатньо різноплановим, бо охоплює різні форми співпраці й участь у цьому заході представників та здобувачів ЗНУ лише підтверджує зацікавленість у подальшому тісному фаховому співробітництві.

Не оминули своєю увагою представники юридичного факультету й вебінар на тему: «Викладацька діяльність: простір для представлення різноманіття», основним спікером якого виступила Олена Уварова – к.ю.н., голова Міжнародної лабораторії з бізнесу і прав людини Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Фулбрайтівська стипендіантка 2019-2020 рр., розробниця курсів «Гендерні студії для студентів і студенток юридичних ЗВО», «Бізнес і права людини», «Толерантність у перехідних суспільствах», «Права людини», Національний консультант проектів Ради Європи, UN Women in Ukraine, USAID тощо. Змістовна доповідь Олени Уварової була присвячена висвітленню важливих питань: чому отримання вищої освіти має базуватися на повазі до різноманіття й формувати таку повагу в учасників освітнього процесу? Як пов’язані між собою повага до різноманіття та права людини? Як пов’язані між собою повага до різноманіття та права людини? Як право може і має сприяти повазі до різноманіття? Яким є досвід інших держав щодо запровадження юридичних стандартів поваги до різноманіття у вищій освіті? Чи є допустимим використання квот для забезпечення поваги до різноманіття у вищій освіті? Якими є політики забезпечення поваги до різноманіття у ЗВО України, країн ЄС, США та Канади?

Учасники заходу ознайомилися з ґрунтовним аналізом проблемного питання, отримали корисні знання, необхідні для фахової наукової діяльності, поради, необхідні для вдосконалення викладацької діяльності. Крім того, вони долучитися до дискусії й вироблення пропозицій стосовно того, які неформалізовані інструменти забезпечення поваги до різноманітності можна й варто використовувати у своїй викладацькій діяльності; які навички є корисними для викладача для виявлення бар’єрів у забезпеченні поваги до різноманітності у своїй викладацькій діяльності та їх подолання.

З огляду на пріоритети досягнення програмних результатів навчання здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти зі спеціальності 081 «Право», неабияку їх зацікавленість викликами поради досвідченого спікера щодо розробки навчального плану так, щоб враховувати різноманіття та заохочувати його. Не лише корисну інформацію учасники заходу мали змогу отримати, а й нові професійні зв’язки, що сприяє їхньому «зануренню» в професійну освітянсько-наукову спільноту, й сертифікати як підтвердження вмілого ефективного використання в період навчання на ОНП ресурсу неформальної освіти.

 

 

 

Схожі новини