Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ стартували творчі конкурси для абітурієнтів на 1 курс бакалаврату «Дизайн»

Із 1 серпня у ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) розпочалася перша сесія (основний потік) творчих конкурсів та вступних іспитів для абітурієнтів на місця державного замовлення. Зокрема, стартували творчі конкурси за спеціальностями «Фізична культура і спорт», «Дизайн», «Сценічне мистецтво», «Архітектура та містобудування». Перша сесія творчих конкурсів та вступних іспитів буде тривати до 12 серпня, згідно затвердженого розкладу.

Зазначимо, що програма творчих конкурсів для вступу на спеціальність «Фізична культура і спорт» освітніх програм «Спорт», «Фізичне виховання» передбачає: тестові випробування з багатоборства (піднімання ніг до прямого кута 90 градусів з вихідного положення, «вис на гімнастичній стінці» - лише для дівчат, підтягування на високій перекладині з вихідного положення, «вис на перекладині на прямих руках» - лише для юнаків, біг на 100 метрів, стрибок у довжину з місця), а також тестові завдання для осіб, які за станом здоров’я не виконують вправи з багатоборства.  Крім того, програма творчого конкурсу для вступу на навчання за освітнім ступенем бакалавр спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» освітньої програми «Фітнес та рекреація» передбачає виконання таких завдань з фізичної підготовленості: піднімання тулуба в положення сидячи за 1 хвилину; човниковий біг; стрибок у довжину з місця.

Для вступу на спеціальність «Архітектура та містобудування» абітурієнти демонструють свої творчі здібності з рисунку і композиції. Зокрема, вступникам пропонується виконати рисунок натюрморту з геометричних фігур та предметів побуту, доповнений драперіями  та завдання з компоновки простих геометричних тіл та фігур (шар, куб, піраміда, шестигранник, конус, циліндр, призма тощо) за визначеною темою.

Програма творчого конкурсу для вступу на спеціальність «Сценічне мистецтво» передбачає: виконання літературних творів, перевірку музичних та пластичних здібностей та  етюдну роботу. Для вступу на спеціальність «Дизайн» абітурієнти виконують: рисунок олівцем  з натури (натюрморт з геометричних фігур, предметів побуту з драперіями) та демонструють навички зі створення живопису.

Так, за словами кваліфікованої комісії викладачів, які опікуються перебігом творчих конкурсів на спеціальність «Дизайн», його учасники поставилися до завдання максимально відповідально. Із творчою молоддю цими днями працювали висококваліфіковані викладачі кафедри акторської майстерності та дизайну. Вони відзначають загальний високий рівень підготовки цьогорічних абітурієнтів і висловлюють сподівання, що ті гідно впораються з цим етапом вступної кампанії. Так, на творчий конкурс за спеціальністю «Дизайн» 3 і 4 серпня завітало 45 вступників, які демонстрували креативність, творчий підхід, бачення кольору, матеріалів, пропорцій, світла і тіні. Серед  них багато випускників художніх шкіл і студій міста та області. Нагадаємо, що для  другого потоку вступників на спеціальність «Дизайн» творчі конкурси відбудуться 10 і 11 серпня.

Своєю чергою, представники факультетів, на яких теж проходили творчі конкурси за іншими спеціальностями побажали всім вступникам успішно скласти завдання і зустріти початок нового навчального року вже студентами перспективних спеціальностей ЗНУ.

Відзначимо, що II сесія (додатковий потік) творчих конкурсів та вступних іспитів (для вступу тільки за кошти фізичних та/або юридичних осіб) відбудеться 13-22 серпня.

Про деталі програм творчих конкурсів та вступних іспитів, критерії оцінювання можна дізнатись за покликанням:

Із розкладом творчих конкурсів та вступних іспитів для вступу за освітнім ступенем бакалавра можна ознайомитись за покликанням: