Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики, піар-менеджерка, психологиня-атмолог Олена Зелена (Скок)

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в рамках його реалізації пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з вихованкою факультету журналістики, редакторкою, журналістикою, піар-менеджеркою, психологинею-атмологом Оленою Зеленою (Скок).

- Пані Олено, чому Ви обрала саме факультет журналістики ЗНУ для здобуття вищої освіти, що саме вплинуло на Ваше рішення?

- Частково це була випадковість, принаймні, на той момент для мене це було так. Я мала гарні знання з філологічних наук, то ж вступ на цей факультет був цілком логічним. Проте вже через роки я зрозуміла, що нічого випадкового не буває, і все та всіх, хто траплявся мені в житті завдяки журналістиці, – щаслива закономірність.

- Крім того, що Ви – чудовий редактор/журналіст, Ви також не менш талановитий психолог. Чи доводилось використовувати ці Ваші вміння під час роботи з людьми, як журналіст/редактор?

- Знання психології – це те, без чого неможливо зараз жити, я переконана в цьому. Буду рада, якщо хоч в деяких школах дітям дають якісь основи психології (не суху науку, а практику). У професійній галузі та взагалі в житті знання психології – дуже важлива ланка, адже всі ми живемо з людьми, вимушені з ними контактувати.... Та найголовніше, ми повинні контактувати із самими собою – аж до найостаннішого подиху. Свої знання психології я використовувала й використовую дуже часто.

- Ви пам'ятає свій перший досвід роботи журналістом/редактором?

- Так, це був матеріал про керівника відділу культури одного із палаців культури Запоріжжя. Напередодні мені розповіли, що мій інтерв'юйований – дуже сувора людина. Як результат – я дуже хвилювалася, навіть не спала цілу ніч.

- Якою своєю роботою Ви пишаєтеся найбільше?

- Не буду нічого виділяти, а тим більше, пишатися. Кожен крок – чудовий, потрібний. Із кожним кроком я росла, удосконалювалася. Тому дуже вдячна всім своїм роботам, колективам та всім, хто допомагав у всі часи.

- Як би у Вас була машина часу, Ви би хотіли щось змінити в минулому?

- Поспілкувалася б більше з родичами, яких уже немає з нами.

- Ви – різностороння людина, чи плануєте відкривати в собі ще щось нове?

- Безперечно. Я обожнюю відкривати нове у собі та оточенні. Якщо людина змінюється, для мене це – індикатор росту. Я поважаю тих, хто не стоїть на місці, яким би складним (чи інколи неможливим) не був шлях попереду.

- Які у Вас плани на майбутнє? Які саме цілі зараз з'являються перед Вами?

- Учитися, створювати нові проєкти, пробувати себе в новому.

- Олено, Ви обіймали високі посади. Як Ви досягли таких висот і що б порадили студентам і випускникам ЗНУ задля досягнення цілей?

- Для мене мої досягнення – цілком органічні речі. Це не те, що я витискала з себе, страждаючи чи роблячи те, чим я не є насправді. Мабуть, це – один з основних секретів успіху. Будьте собою, живіть і дійте від серця, займайтеся улюбленою справою, думайте про те, що саме даєте іншим.

- Дякуємо Вам за цікаві відповіді на запитання й бажаємо подальших успіхів!