Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі інженерного навчально-наукового інституту активно працюють у рамках проєкту інжинірингової школи «Noosphere» у Запоріжжі

Перспективи створення в Запоріжжі інжинірингової школи «Noosphere» – тема, яка сьогодні цікавить не тільки студентів інженерних спеціальностей та їхніх викладачів, а й представників промисловості, бізнесу і, безумовно, влади. Така школа – «Noosphere Engineering School» уже 5 років активно діє на базі Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара. Нещодавно до офісу громадської організації «Асоціація Noosphere» (м. Дніпро) завітала офіційна делегація від Запоріжжя під головуванням першого заступника голови Запорізької обласної ради Єгора Семенкова. Метою зустрічі було обговорення подальших кроків зі створення інжинірингової школи в Запоріжжі.

Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) під час візиту представляли викладачі кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем інженерного навчально-наукового інституту доценти Анатолій Безверхий і Наталія Полякова.

Наші викладачі відвідали лабораторію «Noosphere Engineering School» на базі ДНУ ім. Олеся Гончара. Їх вразили високотехнологічні потужності цього закладу, де молоді інженери можуть долучитися до розробок світового рівня, працюючи в Україні. Окремо привернули увагу та викликали захоплення в гостей проєкти з реконструкції та інтерактивного наповнення парка Гагаріна та комплексний ремонт планетарію, до яких активно залучаються учасники «Noosphere Engineering School», адже саме вони найкраще розуміють, як за допомогою доповненої реальності зробити відпочинок цікавим для молоді.

Перспектива залучення запорізьких студентів до сучасних напрямів робототехніки, IoT, космічних стартапів, біотехнологій тощо – це амбіційний проєкт, в реалізації якого готовий допомагати закладам вищої освіти Єгор Семенков. У Запоріжжі, як зазначив Єгор Олександрович, є аерокосмічна база: це публічне акціонерне товариство «Хартрон», Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» ім. О.Г. Івченка, публічне акціонерне товариство «Мотор Січ». Тому створення аерокосмічного кластеру, пов’язаного з космічними технологіями, – цілком реальне завдання та по-справжньому стратегічна мета. Разом з провідними викладачами запорізьких вишів Єгор Семенков відвідав основні локації Інжинірингової школи Noosphere та провів перемовини з її представниками щодо можливості відкриття Noosphere Engineering School в Запоріжжі.

У рамках майбутньої співпраці викладачі інституту готові приєднатись до проєкту з побудови низьковитратної мережі станцій моніторингу якості атмосферного повітря, так як серед співробітників інституту чимало експертів з екології, робототехніки та електроніки, програмного забезпечення тощо. Крім того, є необхідний досвід для масштабування подібних проєктів в Запоріжжі.

Учасники запорізької делегації дуже вдячні організаторам – співзасновнику ГО «Асоціація Noosphere» та меценату Максу Полякову й голові ГО «Асоцiацiя Noosphere» Михайлу Рябоконю за чудову програму перебування й натхнення. ЗНУ сподівається на подальшу успішну співпрацю та чекає представників «Noosphere» вже у вересні на зустрічах зі студентами та викладачами інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ.

Більше інформації про «Noosphere: майбутнє – за високими технологіями» можна дізнатися за покликанням:

Інженерний навчально-науковий інститут