Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ посів третю сходинку ТОП-10 кращих ЗВО регіонів України та в рази перевищив свої рейтингові позиції минулих років

ЗНУ посів третю сходинку ТОП-10 кращих ЗВО регіонів України  та в рази перевищив свої рейтингові позиції минулих років

Інформаційний ресурс "Освіта.ua" представив загалу масштабні дослідження позицій вишів східного, західного, центрального і південного регіонів України. Вони мають найвищі місця в консолідованому рейтингу закладів вищої освіти держави 2020 року. У цьому поважному рейтингу Запорізький національний університет посів третю сходинку цього ТОП-10 кращих вишів східного, західного, центрального і південного регіонів України (покращивши результат на три позиції, адже в 2019 році виш перебував на 6 місці).

Представники дослідження зауважили, що дані, котрі використовувалися при складанні консолідованого рейтингу вишів України, мають досить важливі позиції попередніх масштабних досліджень (ЗНУ в підрахунках опинився на 37 сходинці в 2020 році, тоді як ще торік наш виш був на 56 місці – тож покращив результати на 19 пунктів!).

Тож фахівці керувалися в своїх підрахунках чотирма основними дослідженнями. Йдеться, у першу чергу, про «ТОП-200 Україна». Його базовим принципом визначення порядку університетів є забезпечення повної відкритості, прозорості і незалежності ранжування університетів. Для укладання рейтингу використовувалися відкриті дані прямих вимірів, виставлені на відкритих веб-ресурсах незалежних національних та міжнародних організацій і установ. ЗНУ був у 2019 році на 77 місці в «ТОП-200 Україна» – став на 22 місці, покращивши позиції на 55 пунктів.

Також це про рейтинг «Scopus»: його результати базуються на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються навчальним закладом або його працівниками у наукових виданнях. У рейтинговій таблиці ЗВО України ранжовані за індексом Гірша - кількісним показником, що базується на кількості наукових публікацій і кількості цитувань цих публікацій. Рейтинг «Scopus» для ЗНУ приніс у 2019 році 67 позицію, а в 2020-му – 41 – краще на 26 пунктів.

Звісно, організатори включили в підрахунки й дані від рейтингу «Бал ЗНО на контракт» — рейтинг закладів вищої освіти за показником середнього бала ЗНО абітурієнтів минулого року, яких зараховано до вишів на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт). ЗНУ по «Балу ЗНО на контракт» мав 99 позицію торік і 89 – у 2020-му: краще на 10 пунктів.

Підсумковий бал, який визначив місце університету в консолідованому рейтингу, склав 233 у 2020 році та 162 – в 2019-му: краще на 71 бал.

Ретинг: http://osvita.ua/vnz/rating/51741/