Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В інженерному навчально-науковому інституті ЗНУ провели творчий іспит для майбутніх архітекторів

У цьому навчальному році в інженерному навчально-науковому інституті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) вперше в історії цього технічного вишу відбувся творчий іспит для абітурієнтів. Кафедра міського будівництва та господарства інженерного інституту проводила конкурсний відбір для тих абітурієнтів, які обрали для себе навчання за освітньою програмою 191 «Архітектура та містобудування».

Більш детальною інформацією про те, як саме проводився творчий конкурс «першої хвилі», поділилася Лілія Полікарпова, старший викладач кафедри міського будівництва та господарства й член фахової комісії з творчого іспиту: «Восени минулого навчального року ми отримали ліцензію для навчання студентів за спеціальністю «Архітектура та містобудування» за освітнім рівнем бакалавра. МОНУ надало для навчання майбутніх архітекторів 5 бюджетних місць, тому, на мій погляд, у абітурієнтів, що складали й ще будуть складати творчі іспити, є певні шанси навчатися за бюджетом».

- Лілія Вікторівна, розкажіть, будь ласка, як проходив творчий конкурс майбутніх архітекторів?

- Напередодні іспиту, на консультації, з абітурієнтами зустрілися всі члени фахової комісії, а це голова комісії - професор кафедри міського будівництва та господарства кандидат архітектури Юрій Єгоров, старший викладач кафедри Катерина Архіпова і я. Ми розповіли вступникам про спеціальність, про те, які програми їм належить освоїти, про те, що між інженером-будівельником і архітектором є велика різниця, й головне в неї – здатність до творчості. Із деякими учасниками іспиту ми вже були знайомі, так як з початку цього року в інституті на підготовчих курсах відбувалися заняття з рисунку та композиції, а когось побачили вперше. Заняття зі слухачами курсів проводив Юрій Павлович Єгоров, який є не тільки досвідченим і талановитим викладачем, харизматичною людиною, а й відомим в Україні архітектором, автором багатьох монументів, найбільш відомим із яких є монумент «Переправа» на березі Дніпра. І спілкування з ним завжди викликало у молоді зацікавленість.

- А сам іспит? Як і де він проводився?

- Для проведення творчого іспиту аудиторію, оснащену необхідним обладнанням: мольбертами, софітами, муляжами, гіпсовим і натюрмортним фондом, драпіровками тощо - нам надали колеги з кафедри дизайну факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ, за що ми їм дуже вдячні. Вступники складали іспит впродовж двох днів: 5 серпня в них був «Малюнок», роботу було потрібно виконати за 6 годин. А наступного дня абітурієнти виконували завдання з композиції, на що їм було відведено 4 години.

Про результати іспитів поки ще говорити зарано, так як 11-12 серпня на нас чекає «друга хвиля» творчого іспиту за цією спеціальністю. Тому хочу побажати всім нашим абітурієнтам вірити в себе, в свої творчі здібності й сміливо йти «вчитися на архітектора», адже зодчество, за словами великого французького письменника Віктора Гюго, – це головний літопис людства!

Інженерний навчально-науковий інститут