Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив ЗНУ вітає із 70-річчям відомого українського мисливствознавця Володимира Вовченка!

12.08.2020 14:15 Все Головні новини Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University біологічний факультет ювілей

Дванадцятого серпня свій ювілей святкує шанована у колі університетської спільноти людина, фахівець з мисливствознавства, начальник Регіонального навчально-наукового-виробничого центру «Екологія» науково-дослідної частини ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Володимир Вовченко.

Володимир Юхимович у 1974 році закінчив Дніпропетровський національний університет за спеціальністю «Біологія». У ЗНУ його викладацька та наукова діяльність розпочалася з 1991 року і триває вже майже 30 років. Головним досягненням його як фахівця є участь у створенні вищої школи мисливствознавства та кафедри, яка сьогодні має назву кафедри біології лісу, мисливствознавства та іхтіології. Основні напрямки її роботи – мисливствознавство та пов’язані з цим напрямом дослідження в законодавчо-управлінській галузі. Її випускники – відомі фахівці, які працюють у численних лісових господарствах та заповідних України і зарубіжжя.

Знаний науковець Володимир Вовченко підготував біля сотні публікацій і виступив учасником розробки близько 20 господарських тем у галузі створення й обґрунтування методичних, організаційних, законодавчих питань функціонування мисливського господарства в Україні та за її межами. Зокрема, у 2016 році він стає активним учасником підготовки програми «Правозастосування й управління в лісовому секторі країн східного регіону дії європейського інструменту сусідства та партнерства» (ENPI East FLEG II).

Серед широкого кола наукових інтересів Володимира Вовченкарозробка методик розширеного моніторингу об`єктів мисливської фауни та місць їх перебування; розробка підзаконних актів із механізму відшкодування збитків, нанесених дикими тваринами лісовому та сільському господарствам; технологія вдосконалення сучасних засобів відлову диких копитних; аудит біогосподарської діяльності користувачів мисливських угідь різних форм власності тощо.

Цими та іншими новітніми досягненнями викладач Володимир Вовченко ділиться із студентами біологічного факультету, які обрали мисливствознавство своєю фаховою діяльністю. Для них шановний іменинник викладає такі курси навчальних дисциплін, як «Техніка здобування мисливських тварин», «Правові та організаційні основи мисливського господарства», «Великий практикум із мисливствознавства», «Методи обліку мисливських тварин», «Основи лісоексплуатації» та інші.

У цей знаменний для ювіляра день його колеги, друзі, учні висловлюють йому вдячність за цікаві й захопливі лекції, отримані ґрунтовні фахові знання та доброзичливе ставлення до усіх із ким спілкується Володимир Юхимович. Колектив університету, зокрема представники науково-дослідної частини та біологічного факультету, щиросердно вітають його зі знаменною датою й бажають імениннику здоров’я міцного на довгії літа, успіхів у роботі та усіляких гараздів!