Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У виші провели звітно-виборчу профспілкову конференцію первинної профспілкової організації ЗНУ

12.08.2020 14:40 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University первинна профспілкова організація ЗНУ Звітно-виборча профспілкова конференція соціальні виплати

Одинадцятого серпня у Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася звітно-виборча профспілкова конференція ППО ЗНУ. У заході взяли участь  делегати від всіх факультетів, структурних підрозділів та студентства. Учасники проголосували за затвердження президії конференції у складі: ректора ЗНУ Миколи Фролова, першого проректора Олександра Бондаря, голови первинної профспілкової організації університету Бориса Павловського та голови Запорізької обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Надії Гринь. Головуючим цієї конференції став перший проректор ЗНУ Олександр Бондар. Також були обрані представники лічильної комісії та секретаріат зборів.

Учасники зібрання заслухали звіт Бориса Павловського про роботу профспілкового комітету ППО ЗНУ за період із 31 березня 2015 по 10 серпня 2020 року. Голова первинної профспілкової організації у своєму виступі відзначив, що в ЗНУ виконуються умови Колективного договору, зокрема в тих пунктах, де йдеться про своєчасну виплату заробітної платні, заохочення за наукові досягнення тощо. Також він прозвітував про склад ППО, поточну роботу комісій за різними напрямами, проведення звітно-виборної кампанії на факультетах і у підрозділах, фінансові витрати на виплату матеріальної допомоги на різні потреби факультетів і підрозділів для проведення різних заходів, на  оздоровлення дітей співробітників в дитячих таборах, оздоровлення в СОТ «Славутич» в Кирилівці та на базі санаторію-профілакторію ЗНУ на о. Хортиця за сприяння профспілки; про організацію екскурсій всією Україною для членів ППО ЗНУ, культурно-масову роботу (відвідування театрів, кінотеатрів, філармонії, новорічних, циркових вистав), про підтримку і заохочення спортивних змагань, про завдання і виклики, які стоять перед колективом ППО ЗНУ. Зокрема, Борис Павловський звернув увагу присутніх на результати проведеної роботи з розгляду індивідуальних та колективних скарг, участі у мітингах і маніфестаціях, інформаційній роботі на університетській сторінці ППО ЗНУ й в соціальних мережах. Своєю чергою, він підкреслив, що робота з розвитку соціального захисту праці буде продовжена.

Представники студентства та співробітників подякували фахівцям ППО ЗНУ за надані можливості відпочинку, оздоровлення, дозвілля, безкоштовних медичних обстежень працівників у КНП «Запорізький регіональний протипухлинний центр» ЗОР.

Також звіт про роботу ревізійної комісії ППО ЗНУ за останні 5 років представила голова ревізійної комісії Олена Саєнко. Вона зазначила, що було проведено 6 фінансових перевірок роботи ППО ЗНУ за різними напрямами: організація ведення діловодства, правильність ведення бухгалтерського обліку, стан фінансової діяльності, статті використання коштів ППО ЗНУ, своєчасність розгляду звернень і скарг, раціональне збереження матеріальних цінностей тощо. У результаті цієї перевірки порушень, розтрат і розкрадань не було виявлено. Під час засідання учасники конференції ухвалили рішення за результатами звітів і виступів вважати звіт Бориса Павловського про роботу профспілкового комітету ППО ЗНУ за останні 5 років задовільним.

У своєму виступі ректор ЗНУ Микола Фролов відзначив основні досягнення ППО ЗНУ і подякував за відкритий підхід, спрямований на ефективну фінансову діяльність. Це, на його думку, є ознакою розвитку університету, його прагнення до нових досягнень і перемог. Адже Запорізький національний університет є відкритим і демократичним вишем, в якому панує атмосфера взаємної підтримки, взаємоповаги, взаємодовіри. При цьому основою для взаємодії  ППО і ЗНУ є колективна угода, що робить соціальний захист більш ефективним. Микола Олександрович відзначив, що в університеті дбають про соціальний захист працівників і дотримання вимог законодавства про гарантії оплати праці. Він запевнив колектив вишу в тому, що до 1 вересня буде здійснено всі виплати, включаючи матеріальну допомогу до відпустки.

Крім того, перед учасниками конференції виступила голова Запорізької обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Надія Гринь. Зокрема, вона розповіла про активну участь членів обласної організації профспілки працівників освіти і науки України у  відстоюванні і захисті прав профспілок, перемоги і здобутки у цій галузі. Також вона звернула увагу на питання законодавчих ініціатив і проєктів для розвитку профспілок, збільшення фінансування цієї галузі, на питання медичного обслуговування студентів, відновлення студентських профілакторіїв і оздоровлення дітей, часткового фінансування цього оздоровлення. Важливим, на її думку, є і питання поінформованості членів профспілки, їх навчання і розвитку тощо.

Під час конференції  учасники шляхом відкритого голосування одностайно більшістю голосів обрали голову профспілкового комітету ППО ЗНУ – Бориса Павловського та особовий склад ППО ЗНУ в кількості 43 осіб – представників різних факультетів і підрозділів серед викладачів, співробітників та студентства. Крім того, були проведені вибори персонального складу ревізійної комісії ППО ЗНУ, обрано делегатів-представників до обласної організації профспілки та делегатів на обласну звітно-виборну профспілкову конференцію.