Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив ЗНУ вітає з ювілеєм доцента кафедри теплоенергетики та гідроенергетики Юрія Каюкова

13.08.2020 10:20 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний навчально-науковий інститут кафедра теплоенергетики та гідроенергетики ювілей привітання

Тринадцятого серпня свій ювілей святкує доцент кафедри теплоенергетики та гідроенергетики інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), кандидат технічних наук Юрій Миколайович Каюков.

Інтерес до науки та наукового пошуку сформувався в Юрія Каюкова ще в шкільні роки. Ось чому відразу після закінчення 10-го класу він вибрав для здобуття вищої освіти Запорізький індустріальний інститут (нині – інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ). Він став студентом кафедри промислової теплоенергетики славнозвісного енергомеханічного факультету. До речі, рішення Юрія Каюкова вчитися саме за цією спеціальністю, стало, певним чином, доленосним не тільки для нього, а й для його родини. Адже саме зі своєю майбутньою дружиною Оленою навчався Юрій Миколайович в одній групі.

Жага знань, бажання займатися на практиці науковими проблемами в обраній галузі спонукали Юрія Миколайовича до вступу в аспірантуру. А в 2013 році він захистив кандидатську дисертацію на тему «Підвищення ефективності нагріву сталі та теплової обробки окалини з метою економії палива та металу» у спеціалізованій вченій раді К 09.052.01 за спеціальністю «Технічна теплофізика та промислова теплоенергетика».

Про свого товариша з теплотою згадує колишній декан факультету Олександр Чепрасов: «Навчався Юрій постійно на відмінно! І мені завжди здавалося, що його основне захоплення – це наука, і, зокрема вирішення проблем, пов'язаних з нагріванням металу в різних умовах. Каюков став працювати в науково-дослідному секторі (НДС) тодішньої інженерної академії, в групі професора Михайла Павловича Ревуна, і до нього ж вступив до аспірантури».

Довелося ювілярові довгі роки працювати й на виробництві, а саме, на ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. А.М. Кузьміна. Але згодом наукові інтереси переважили, і Юрій Миколайович повернувся до своєї alma mater. Зараз він є автором понад 70 наукових праць, із них – 62 наукові публікації, 10 патентів і 5 навчальних та навчально-методичних посібників, практикумів.

Колеги ювіляра, серед яких – завідувач кафедри теплоенергетики та гідроенергетики доктор технічних наук Андрій Чейлитко, директор центру післядипломної освіти ЗНУ Сергій Ільїн, студенти минулих років, розповідаючи про його особисті риси вдачі, наголошують, що найкраще в характері ювіляра – це надійність і величезне розуміння, з яким він спілкується з молодшим поколінням! Колеги кажуть, що Юрій Миколайович дуже терпляче працює зі студентами, особливо – з дипломниками. Про це свідчать кілька відгуків колишніх вихованців: «Класний викладач! Один із моїх найулюбленіших в ЗДІА!», а також «Добре пояснює матеріал, побільше б саме таких викладачів» і ще «Дуже та дуже правильний викладач. Тільки позитивні враження!»

Вітаючи з ювілеєм Юрія Каюкова, представники кафедри теплоенергетики та гідроенергетики бажають йому успіхів у всіх його починаннях, щастя та затишку його чудовій родині: жінці, доньці та онукам!

Шановний Юрію Миколайовичу! Колектив інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ вітає Вас із ювілеєм та бажає міцного здоров'я, благополуччя, нових здобутків у професійній діяльності! Нехай поруч із Вами завжди будуть справжні друзі, а Ваші старання винагороджуються успіхами Ваших студентів! Натхнення, радості й звичайного людського щастя!

Інженерний навчально-науковий інститут