Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ розпочалась вступна кампанія для абітурієнтів, які вступають на 1 курс (за скороченим строком) та 2(3) курси (на основі здобутого рівня освіти)

14.08.2020 10:08 Все Головні новини Вступ на старші курси 2020

З 13 серпня у Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) розпочала свою роботу відбіркова комісія для вступу на 1 курс (за скороченим строком) та 2(3) курси (на основі здобутого рівня освіти) осіб, які здобули ОКР молодшого спеціаліста, спеціаліста, бакалавра або магістра, а також вступників на основі повної загальної середньої освіти, які не менше одного року здобувають ступінь бакалавра та виконують у повному обсязі навчальний план для здобуття ступеня бакалавра за іншою спеціальністю на другий курс до ЗНУ.

У ЗНУ подбали, аби зробити прийом документів максимально ефективним і зручним для майбутніх студентів  вишу. Так, під час подачі документів (в паперовому вигляді) вступників консультують кваліфіковані та професіональні консультанти, які допомагають  правильно зорієнтуватись у напрямах підготовки та освітніх програмах.

На думку фахівця відбіркової комісії  за прийом на старші курси Полюшко Юліанни,  члени комісії працюють чітко і злагоджено, а кожен фахівець добре виконує покладені на нього обов’язки. Також вона зауважила, що цього року спостерігається значна активність серед абітурієнтів ЗНУ, які бажають навчатись на економічному факультеті, факультеті фізичного виховання, факультеті соціальної педагогіки та психології, факультет металургії.

За її словами початок вступної кампанії був досить жвавим і насиченим. За перший день приймальної кампанії було подано вже близько 70 заяв  від абітурієнтів. Так, бажання навчатися у виші  виявили абітурієнти, зокрема, із Економіко-правничого фахового коледжу, Фахового коледжу бізнесу та харчових технологій, Нікопольського фахового педагогічного коледжу, Запорізького гідроенергетичного фахового коледжу ЗНУ, Запорізького металургійного фахового коледжу ЗНУ та інших навчальних закладів Запоріжжя та області.

Цього року багато вступників пільгових категорій подають документи для вступу у ЗНУ. Крім того, відповідно до державних стандартів вищої освіти, затверджених МОН України станом на 23.06.2020 року, на деякі спеціальності передбачено вступ тільки на 2 курс. Серед них такі спеціальності: Філософія, Психологія, Соціологія, Прикладна фізика та наноматеріали, Біологія, Публічне управління та адміністрування, Соціальна робота, Соціальна педагогіка, Лісове господарство, Фізична терапія, Хімія, Фізична терапія, ерготерапія, Туризм, Готельно-ресторанна справа.

Треба також відзначити, що для вступу на базі молодшого спеціаліста, обов’язково потрібні сертифікати ЗНО. Зокрема, для вступу на всі спеціальності на старші курси (1 курс зі скороченим строком та 2-3 курси) на базі молодшого спеціаліста, необхідно скласти ЗНО з української мови та літератури. Для вступу на спеціальності 051 Економіка, 071 Облік і оподаткування, 072 Фінанси, банківська справа та страхування, 073 Менеджмент, 075 Маркетинг, 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність, 281 Публічне управління та адміністрування необхідно також скласти ЗНО з математики (або історії України для вступу виключно на контракт).

З детальним переліком документів для вступу можна ознайомитись за покликанням: https://pk.znu.edu.ua/bakalavrat/12-perelik-dokumentiv-neobxidnix-dlya-vstupu-bakalavr-2-3-kurs/

Крім того, до ЗНУ звертаються абітурієнти, які здійснюють перехресний вступ - можливість вступати на бакалаврат за спеціальністю, за якою студент не навчався. Деякі абітурієнти вступають на старші курси вишу, закінчивши 1 курс на одному факультеті, а хочуть продовжити навчання за іншим фахом на іншому факультеті. В такому випадку для вступу їм необхідно подавати сертифікат, за якими проводився вступ на навчання на обрану спеціальність у 2019 році, при вступі на перший курс.

Зауважимо, що набір абітурієнтів на 1 курс (зі скороченим терміном навчання) буде тривати до 18 години 22 серпня, на 2(3) курси  денної форми навчання - буде тривати до 13 години 28 серпня, заочної форми навчання – до 13 години 22 вересня.

Нагадаємо, що вступні випробовування для вступників на 1 курс (зі скороченим терміном навчання) відбуватимуться з 25 – 27 серпня,  для вступників на 2(3) курси  денної форми здобуття освіти – з 2 – 5 вересня, заочної форми здобуття освіти – з 24 – 26 вересня.

Оприлюднення рейтингових списків відбудеться для вступників на 1 курс (зі скороченим терміном навчання) 1 вересня не пізніше 12 години, для вступників на 2(3) курси  денної форми здобуття освіти – не пізніше 10 вересня, заочної форми здобуття освіти – не пізніше 28 вересня.

Також відзначимо, терміни зарахування вступників:  для вступників на 1 курс (зі скороченим терміном навчання) – 7 вересня не пізніше 12 години, для вступників на 2(3) курси  денної форми здобуття освіти – не пізніше 14 вересня, заочної форми здобуття освіти – не пізніше 30 вересня.

Відбіркова комісія на старші курси приймає документи в каб. 108 (навч.корпус № 4). Довідки за телефоном: 289-12-32. Графік роботи: понеділок-п’ятниця – з 9.00 до 17.00, субота – з 9.00 до 14.00.

З детальною інформацією про етапи вступу на старші курси, програми і розклад вступних випробувань, перелік документів можна познайомитись за покликанням: https://pk.znu.edu.ua/bakalavrat/