Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентка ЗНУ Крістіна Бут стала призеркою Відзнаки імені Сергія Кемського конкурсу, ініційованого музеєм Революції Гідності та Родиною Героїв “Небесної Сотні”

Студентка ЗНУ Крістіна Бут стала призеркою Відзнаки імені Сергія Кемського конкурсу, ініційованого музеєм Революції Гідності та Родиною Героїв “Небесної Сотні”

Студентка ЗНУ Крістіна Бут стала призеркою Відзнаки імені Сергія Кемського конкурсу, ініційованого музеєм Революції Гідності та Родиною Героїв “Небесної Сотні”
14.08.2020 10:10 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University студентська наука перемога Відзнаки імені Сергія Кемського

13 серпня в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану в Києві відбулося нагородження переможців ІІ Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт на тему Революції Гідності у межах здобуття Відзнаки імені Сергія Кемського. Серед тих, хто посів призові місця, – студентка ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Крістіна Бут.

Ініціювали конкурс Національний музей Революції Гідності та громадська організація «Родина Героїв “Небесної Сотні”». Організатори отримали 60 заявок із 18 міст України. У другий тур було відібрано 27 робіт від 32 учасників із 40 навчальних закладів країни. Для порівняння, минулого року на конкурс у рамках Відзнаки імені Сергія Кемського надійшло 37 заявок із 13 навчальних закладів.

«Ми шукали способи говорити про Майдан зі студентами, школярами, дітьми не пасивно, нав’язуючи своє бачення, а навпаки – залучати їх до пізнання та переосмислення цієї історії самотужки. Так і з’явилася ідея проведення конкурсу наукових робіт для студентів – Відзнака імені Сергія Кемського», – розповідає Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.

Наукові роботи-переможці цьогорічного конкурсу репрезентують різні бачення того, як події Революції Гідності перетворювались у суспільній свідомості в соціально-політичний, культурний та історичний феномени, впливаючи на формування національної пам’яті та політичні процеси в державі. Прикметно, що роботи студентів-фіналістів є помітним внеском у розвиток гуманітарних досліджень про Майдан, зокрема у напрямку студій із політології, соціальних комунікацій, історії та філології.

Роботи конкурсантів оцінювало професійне журі – історики, політологи, музейники, мистецтвознавці: Ігор Пошивайло, Віталій Нахманович, Наталія Мусієнко, Катерина Романова, Анастасія Гайдукевич, Анна Олійник, Яна Примаченко.

Тож цьогорічними переможцями стали:

І місце – Микола Спересенко та Степан Рішко, студенти Львівського національного університету імені Івана Франка. Тема дослідження: «Вплив Революції Гідності на формування передвиборчих програм політичних партій у 2014 та 2019 роках”».

Хлопці представили кафедру політології, на якій раніше навчався Сергій Кемський. У роботі запропоновано модель, за якою можна оцінювати і рівень демократичності та політичної відповідальності тієї чи іншої політичної сили, і рівень демократичності самого суспільства, яке обирає певну партію з огляду на відповідність її програми суспільно-політичним вимогам.

ІІ місце – Крістіна Бут, студентка Запорізького національного університету. Тема дослідження: «Інструменти конструювання медійної реальності подій Революції Гідності».

Робота про важливість формування медіаграмотності та критичного мислення в суспільстві, яке поза «картинкою», створеною журналістами, мусить бачити об’єктивні факти.

«Я дослідила, як зображували Революцію Гідності різні ЗМІ, за допомогою яких інструментів конструювали медіареальність подій Майдану, чи схожі між собою ці реальності. Це основні питання, на які я хотіла знайти відповідь у цій роботі. Сподіваюся, що моє дослідження допоможе зрозуміти, які чинники поляризують суспільство, і як його консолідувати», – розповіла Крістіна Бут.

ІІІ місце – Тамара Мандич, студентка Херсонського державного університету. Тема дослідження: «Концепт Революція Гідності у сучасній пісенній творчості».

У її роботі події Революції Гідності розглядаються в контексті сучасної пісенної творчості, присвяченої протестам на Майдані. Дослідниця звертається до історії та філології, описує культурний пласт Революції Гідності й означує тексти пісень як один із інструментів формування та збереження національної пам’яті.

Переможці отримають грошові винагороди за свої дослідження – 15, 7 та 4 тисячі гривень відповідно. Цьогоріч конкурс втілюється завдяки фінансовій підтримці Фундації української громади Канади – BCU Foundation. Решта учасників конкурсу отримають сертифікати й видання Музею Майдану.

Про початок третього конкурсу оголосять 15 листопада, у день народження Сергія Кемського. Інформація про нього буде опублікована на сайті: maidanmuseum.org

 

Довідка.

Відзнака імені Сергія Кемського – конкурс наукових студентських робіт на тему Революції Гідності, її особливостей, здобутків, значення та впливу на різні сфери політичного, суспільного та культурного життя. Реалізується у межах проєкту «Відзнаки Героїв».

Мета – активізувати наукові дослідження різних аспектів Революції Гідності; сприяти критичному переосмисленню новітньої історії України; популяризувати уроки, досвід та цінності Майдану; стимулювати і підтримувати талановиту молодь, залучати її до вивчення та дослідження Революції Гідності.

Сергій Кемський – політолог, журналіст, активіст Євромайдану. Народився в Криму в родині моряка. Здобув ступінь магістра політології на філософському факультеті Львівського університету імені Івана Франка. Був співробітником Інституту політичних та економічних ризиків і перспектив, писав статті для «Української правди», часопису «День» та інших видань. Виступав за впровадження системи прямої демократії, підтримував кооперативний рух, шукав найефективніші механізми взаємодопомоги у суспільстві, контролю за політиками та боротьби з корупцією; громадський активіст, учасник кампанії «Проти міліцейського свавілля». Загинув від кулі на вулиці Інститутській у 32 роки.

«Відзнаки Героїв» – низка проєктів для підтримки української молоді в тих галузях, в яких працювали чи мріяли працювати Герої Небесної Сотні. Засновано громадською організацією «Родина Героїв “Небесної Сотні”».

 

 

Схожі новини