Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець факультету соціології та управління, віце-прем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров

19.08.2020 13:57 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Соціології та управління ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціології та управління відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба центр культури ЗНУ проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». До їх реалізації активно долучаються представники різних факультетів вишу, а також представники центру культури ЗНУ, які надають інформацію про випускників вишу, котрі досягли помітних успіхів у побудові кар’єри. Черговий матеріал присвячений розповіді про досвід професійного становлення й успіху талановитого випускника факультету соціології та управління 2014 року, студентського лідера, українського IT-підприємця, засновника діджитал-агенції, керівника digital-напряму передвиборчої кампанії кандидата в Президенти України Володимира Зеленського у 2019 р., позаштатного радника Президента України з цифрового напрямку, віце-прем’єр-міністра, міністра цифрової трансформації України Михайла Альбертовича Федорова.

Основні кроки до успіху Михайла Федорова були доволі масштабними. Ще під час навчання в університеті він був «Студентським мером» Запоріжжя, де реалізував низку соціальних проєктів для розвитку молоді міста (2012-2013 рр.). Крім того, під час студентства Михайло Федоров започаткував найбільший у місті молодіжний громадський рух «Актив-Z». Він закінчив Вищу політичну школу, освітню школу представників НАТО в Україні, отримував стипендію від ОБСЄ в рамках процесів моніторингу за екологією Запоріжжя, став співорганізатором соціально-благодійної акції «Я для тебе», активно брав участь у конференціях з екологічних питань, разом із фондом USAID реалізував проєкт «Посилення IT-потенціалу Запоріжжя».
Ось що Михайло Альбертович розповідає про свої студентські роки, побудову успішної кар’єри та вибір професії для майбутніх студентів:
- Сьогодні дуже часто говорять, що вища освіта не потрібна. І справді, світ дуже швидко змінюється. Змінюються спеціалізації, професії, змінюються цілі галузі. Сучасний світ потребує реакції на нові виклики. Сучасний світ потребує нових лідерів. І мені здається, що основне завдання навчального закладу, вищого навчального закладу – це навчити студентів навчатися, навчити будувати стосунки, навчитися комунікувати. Свого часу я закінчив Запорізький національний університет й активно займався громадською діяльністю, я був студентським мером. І сьогодні я завдячую отриманому досвіду, коли рухаюсь життям.
Тому я хочу сказати вступникам: обирайте цікаву професію, навіть якщо вона вам здається сьогодні неактуальною або буде завтра неактуальною. Навчайтеся, все буде в світі змінюватися, займайтеся громадською діяльністю, ставте цілі й досягайте їх. Запорізький національний університет став фундаментом мого життя і я хочу, щоб ЗНУ став фундаментом і вашого майбутнього.
Детальніше ознайомитися з відео виступом Михайла Федорова можна за покликанням: https://youtu.be/ebNptkW0J5I