Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники юридичного факультету ЗНУ долучилися до заходів регіональної програми GIZ

20.08.2020 09:40 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет наукова діяльність вебінар

Дев’ятнадцятого серпня науковці юридичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) та здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти зі спеціальності 081 «Право» скористалися можливістю долучитися до вебінару на тему «Сучасне розуміння адміністративного права та процесу (відмежування від приватного права, структура та джерела, зокрема й предмет Загального адміністративного права». Захід проходив у рамках регіональної програми GIZ «Сприяння правовій державності у країнах Центральної Азії».

Разом із понад 200 своїми колегами з десяти країн світи представники юридичного факультету мали можливість прослухали доповіді основних спікерів, серед яких був і Йорг Пуделька, керівник Регіональної програми GIZ «Сприяння правовій державності у країнах Центральної Азії», суддя адміністративного суду міста Берлін (Німеччина). Він висвітив основні положення сучасного розуміння в зарубіжній правовій науці адміністративних процедур, адміністративної юстиції, адміністративного процесу, Загального та Особливого адміністративного права. Також спікер ознайомив з історією розробки та прийняття «базових» нормативно-правових актів про адміністративні процедури у країнах Східної та Західної Європи, Центральної та Східної Азії, їхнім змістом та практикою застосування.
Зацікавленість учасників заходу викликала й доповідь Яніса Нейманіса, судді Конституційного Суду Латвії. Він більше ніж десять років пропрацював суддею департаменту по розгляду адміністративних справ Верховного Суду Латвії. А отже, змістовно висвітив проблематику формальних та неформальних джерел адміністративного права, розмежування адміністративного та приватного права, на конкретних прикладах продемонстрував алгоритми вирішення проблемних питань розмежування приватно-правової та публічно-правової юрисдикції. На особливостях застосування законодавства про різні види адміністративних процедур також детально зупинилися Саяд Карімов, заступник завідуючого відділу адміністративного та військового законодавства Мілли Меджліса (Азербайджан), та Алмат Габбасов, національний координатор правового проекту GIZ Республіці Казахстан.
Досвідчені науковці та молоді вчені юридичного факультету ЗНУ впродовж всього дня разом зі своїми колегами з України, Казахстану, Узбекистану, Туркменістану, Латвії, Литви, Естонії, Киргизстану, Грузії значно підвищили рівень своєї фахової галузевої освіти. Вони ознайомилися із результатами зарубіжної нормотворчості та правозастосування, долучилися до запеклої наукової дискусії й значно розширили свої можливості для академічної мобільності й інтеграції у фахове наукове співтовариство.