Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В інженерному навчально-науковому інституті ЗНУ завершилася друга хвиля творчого конкурсу для майбутніх архітекторів

На сьогодні триває вступна кампанія-2020. Цьогорічні абітурієнти вже зареєстрували електронні кабінети та подали заяви до вступу. Більшості з них лишилося тільки дочекатися підсумків вступу. Але хлопці й дівчата, які вступають на творчі спеціальності, мають ще й скласти творчі іспити. Нещодавно такі два конкурси подолали й вступники інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), що вже незабаром стануть креативними архітекторами.

Фахова комісія кафедри міського будівництва та господарства у складі професора Юрія Єгорова, старших викладачів Лілії Полікарпової та Катерини Архіпової прийняли творчі іспити у вступників другої хвилі, які обрали для себе навчання за освітньою програмою 191 «Архітектура та містобудування».
Як і належить, напередодні іспиту викладачі зустрілися з хлопцям і дівчатам, щоб допомогти якнайкраще впоратися із завданнями. Вони розповіли, як саме відбуватиметься іспити, дали професійні поради тощо. Слід зазначити, що деякі вступники другої хвилі готувалися до творчого конкурсу, відвідуючи підготовчі курси в ЗНУ.
Про те, як вони готувалися до вступу і обирали майбутню професію, розповіли нам Олексій і Вікторія. Зокрема, Олексій зазначив, що свою майбутню спеціальність обрав ще в сьомому класі. Вчителі радили хлопцю отримати технічну освіту, бо в нього до цього хист. Олексію подобалася архітектура, ось він і зупинив на неї свій вибір, а закладом освіти обрав той, що колись закінчила його мати (ЗДІА). На відміну від Вікторії, яка навчалася на підготовчих курсах, наполегливий хлопець готувався до творчих іспитів самостійно.
Віка – дуже творча особистість. Вона розповіла, що захоплювалася малюванням ще в молодших класах школи, але ніколи не любила робити це за заданою темою. У неї яскраво виражене власне бачення навколишнього світу і здатність до вільної творчості. Проте на підготовчі курси Вікторія записалася, і старанно займалася в архітектора Юрія Єгорова. Викладач допоміг дівчині освоїти принципи перспективної побудови композиції, навчив навичкам штриха, як говорять, «поставив руку», тож дівчина прийшла на іспит у піднесеному настрої, впевненою у своїх силах.
Іспити тривали два дні. У перший – за 6 годин абітурієнти виконали малюнок, а наступного дня за 4 години – композицію. Для вступників, що складали творчий іспит у другій хвилі, хвилювання вже позаду. А попереду на них чекають цікаві та незабутні роки навчання, які неодмінно зроблять з них справжніх професіоналів, і залишать яскраві та теплі спогади про студентське життя.

Інженерний навчально-науковий інститут