Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ взяли участь у відкритті меморіальної дошки пам’яті відомого письменника Петра Ребра

26.08.2020 11:06 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет відкриття меморіальної дошки

Днями в Запоріжжі відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки пам'яті відомого запорізького письменника та громадського діяча, випускника Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Петра Ребра на будинку, де він мешкав упродовж 55 років – за адресою проспект Соборний, 190. В урочистій події взяли участь письменники запорізького краю, творча громадськість міста, представники влади. Як наголосили представники обласної організації Національної спілки письменників, встановлення пам’ятної дошки приурочено до святкуванню Дня Незалежності України.

Спогадами про Петра Ребра – поета, патріота, одного з символів Запорізького краю – поділилися голова обласної організації Національної спілки письменників, завідувачка кафедри українознавства філологічного факультету ЗНУ, багаторічна дослідниця його творчості Ольга Стадніченко. Відповідальний секретар Запорізької обласної організації Національної спілки журналістів України Валентина Манжура, громадська діячка Людмила Брацило, письменники Запоріжжя приєдналися до спогадів про цю непересічну особистість й талановитого письменника.
Пісні на вірші видатного поета виконав запорізький співак і композитор, заслужений працівник культури України, у минулому – випускник ЗНУ Анатолій Сердюк. Майстер сцени Запорізького обласного академічного обласного музично-драматичного театру ім. В. Г. Магара, народний артист України Юрій Бакум прочитав відомі вірші Петра Ребра і його останній твір.
Дочка поета Оксана Ребро та голова районної адміністрації Запорізької міської ради по Вознесенівському району Олександр Ніколаєнко урочисто відкрили меморіальну дошку. Присутні на заході вшанували пам'ять митця хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіальної дошки.