Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці ЗНУ підвищують кваліфікацію менеджерів житлових будинків

Науковці ЗНУ підвищують кваліфікацію менеджерів житлових будинків

Із метою підготовки фахівців у галузі житлово-комунальної інфраструктури вже вп’яте центром післядипломної освіти Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) та кафедрою міського будівництва та господарства інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ було проведено курси з підвищення кваліфікації групи менеджерів й управителів житлового будинку чи групи будинків. Заняття відбулися за темою «Організація проведення капітальних ремонтів багатоквартирного будинку, його окремих елементів».

В організації та проведенні занять активну участь взяли директор центру післядипломної освіти, доцент Сергій Ільїн, декан економічного факультету, професор Алла Череп, декан факультету менеджменту, професор Ірина Шавкун. Уже традиційно заняття для управителів житлових будинків проводе завідувач кафедри міського будівництва і господарства, доцент і сертифікований управитель будинку (групи будинків) Андрій Банах.
Лектор докладно розглянув питання, пов’язані з плануванням капітального ремонту та можливих способів його реалізації. Андрій Вікторович розповів слухачам про склад проєктно-кошторисної документації на капітальний ремонт згідно вимог чинних нормативних документів. Менеджери багатоквартирних будинків з’ясували, які існують джерела фінансування капітального ремонту житлових споруд. Вони дізналися про процедуру укладання договору з підрядником на виконання робіт із капітального ремонту та його зміст. Розглянули проблеми, пов’язані з контролем за здійсненням ремонтних робіт тощо.
Особливу увагу слухачів лектор привернув до проблем проведення періодичних технічних обстежень житлових будинків і визначення технічного стану будівельних конструкцій. Метою цих заходів є своєчасне виявлення тенденцій до погіршення технічного стану. Зокрема це стосувалося дефектів, пошкоджень, надлишкових деформацій, кренів тощо. Варто зазначити, що актуальність обговорення цієї теми з урахуванням почастішання аварійних ситуацій, руйнувань житлових будинків та їх частин у різних містах України – від Ужгорода до Запоріжжя, від Чернігова до Одеси.
Високий рівень кваліфікації та позитивні відгуки слухачів дозволяють розраховувати на подальший розвиток підготовки фахівців у галузі житлово-комунального господарства у Запорізькому національному університеті. Заняття за програмою «Підготовка менеджерів (управителів) житлового будинку (групи будинків) та/або керівного складу підприємств ЖКГ, що надають послуги з управління житлового комплексу» тривають. Приєднуйтеся!

Інженерний навчально-науковий інститут