Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ до Дня знань синьо-жовті барви 80 файєрів від 60 студентів фільмували 8 квадрокоптерів центру культури вишу

01.09.2020 13:28 Все Головні новини Перше вересня свято презентація вишу початок навчального року файєри квадрокоптери фотозони

Початок 2020-2021 навчального року запам’ятався багатьма сюрпризами, адже адміністрація ЗНУ та центр культури вишу підготували неймовірний перфоменс. До речі, яскраве дійство можна було спостерігати з будь-якої точки міста.

У першу чергу варто відзначити, що карантинові умови пандемії внесли свої суттєві корективи до процесу підготовки до свята Дня знань. Через те, що терміни вступної кампанії суттєво посунулися, графік освітнього процесу також зазнав певних змін. Саме тому першого вересня виш зустрічав усіх тих студентів, котрі починали своє навчання саме цього дня. В усіх навчальних корпусах вишу від 8 години лунала музика та звучав запис привітання від ректора Запорізького національного університету Миколи Фролова.

У цей же час на всіх присутніх під час свята очікував неймовірний сюрприз. Йдеться про святкові 80 файєрів, котрі синьо-жовтими барвами прикрасили свято біля кожного корпусу. Так, 60 студентів університету у традиційних українських вишиванках розподілилися між різними корпусами вишу. Згодом вони тримали файєри на сходинках корпусів, вітаючи усіх присутніх зі святом. А ось на студентській площі між навчальними корпусами 2 та 6 та біля спорткомплексу на всіх присутніх чекав особливий сюрприз, адже синьо-жовті файєри палали саме з дахів навчального корпусу №2 та спортивно-оздоровчого комплексу.

Подібний сюрприз очікував і на всіх охочих приєднатися до свята в інженерному навчально-науковому інституті. Там також троє студентів саме на даху презентували виш синьо-жовтими файєрами до свята Дня знань. Студентським активом (а серед найактивніших авторів ідей і організаторів фотозон були представники студентського сенату Максим Чернишов, Мирослав Клюквачов, Олександр Сагулякін та інші) спільно з Центром культури ЗНУ організували дві фотозони. Одна символізувала будівельні спеціальності і була оформлена як фрагмент приміщення, котре будується. Це була стіна, обклеєна газетами (аматорським методом), біля неї прикріпили банку з фарбою та пензлі, а також будівельні інструменти. Другу фотозону розташували біля входу до корпусу № 11. І оскільки тема була вільною, то цей майданчик представляв собою продукт суто студентського гумору. Він одночасно символізував прощання з релаксовим літом: початок занять зі дзвінком будильника, яблуко знань та бажання відобразити численний перелік спеціальностей інженерного навчально-наукового інституту.

За задумом організаторів, для всіх також працювали численні тематичні фотозони і в студмістечку ЗНУ. Наприклад, у юридичного, економічного, історичного факультетів це була творча композиція під гаслом «Нумо навчатися», факультет фізичного виховання, здоров’я та туризму презентував свій банер, представники математичного факультету вирішили створити «живу» фотозону, на котрій розмальовували синій тканевий фон фарбами в реальному часі, використовуючи фахові формули та математичні хештеги. Біологічний факультет запропонував зробити пам’ятні світлини в імпровізованій біологічній лабораторії, а факультет журналістики, ФСУ, менеджменту, ФІФ та філологічний факультет змайстрували фотозону за мотивами Роуллінгського «Гаррі Поттера».

Тож першого вересня Запорізький національний університет зустрів студентів, співробітників, викладачів досить творчо. За словами директора центру культури Юлії Янько, вперше в місті Запоріжжі відбулася саме така незвичайна неймовірна презентація найкращого університету. І тепер триває очікування, монтування, підготовка до оприлюднення всіх цих зафільмованих миттєвостей свята 8 квадрокоптерами. Найближчим часом ці ролики можна буде знайти на сторінках центру культури вишу:

- Telegram: t.me/cultureznu

- Сайт: http://culture.znu.edu.ua