Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ презентували послуги Запорізького регіонального протипухлинного центру в рамках угоди про співпрацю

04.09.2020 14:31 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University первинна профспілкова організація медичні обстеження

Третього вересня у Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) за підтримки первинної профспілкової організації ЗНУ була організована зустріч співробітників та викладачів вишу з представниками «Запорізького регіонального протипухлинного центру» Запорізької обласної ради, які презентували послуги цього центру та розповіли про можливості для працівників та членів їх родин до кінця цього року пройти безкоштовні медичні обстеження в рамках договору між ЗНУ та цим центром.

Нагадаємо, що нещодавно. за ініціативи ректора Миколи Фролова, та керівництва первинної профспілкової організації ЗНУ в особі її голови Бориса Павловського між університетом та КНП «Запорізький регіональний протипухлинний центр» ЗОР (директор Михайло Єсаянц) був підписаний Публічний договір про надання безкоштовних медичних послуг з обстеження співробітників.

Представники «Запорізького регіонального протипухлинного центру» ЗОР – заступник головного лікаря Юрій Баршак та лікар онколог-хірург відділення патології молочної залози Анна Коваленко – презентували учасникам зустрічі всі види безкоштовних медичних обстежень, які можна здійснити на базі цього медичного центру. Серед них:

- мамографія (мамографічне обстеження) – рентгенографічне дослідження молочних залоз за допомогою мамографа (обов’язкові умови: наявність договору з сімейним лікарем, вік пацієнта – від 40 років і більше);

- гістероскопія – обстеження та лікування порожнини матки з використанням надточного оптичного устаткування, що вважається однією з найбільш передових методик в гінекології (наявність договору з сімейним лікарем, вік пацієнта – від 50 років і більше);

- езофагогастродуоденоскопія, що є найбільш інформативним методом обстеження для виявлення захворювань стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки (наявність договору з сімейним лікарем, вік пацієнта – від 50 років і більше);

- колоноскопія – діагностичну медичну процедуру, під час якої лікар-ендоскопіст оглядає і оцінює стан внутрішньої поверхні товстої кишки за допомогою спеціального зонда (наявність договору з сімейним лікарем, вік пацієнта – від 40 років і більше);

- цистоскопія (уретро-цистоскопія, різновид ендоскопії) – ендоскопічний метод діагностики, що дає змогу за допомогою спеціального приладу (цистоскопа) оглянути слизові оболонки уретри і сечового міхура (наявність договору з сімейним лікарем, вік пацієнта – від 50 років і більше);

- бронхоскопія (фібробронхоскопія) – ендоскопічне дослідження бронхів за допомогою ригідних (прямих) бронхоскопів або гнучких бронхофіброскопів (наявність договору з сімейним лікарем, вік пацієнта – від 50 років і більше).

За словами представників медичного центру, всі обстеження проводяться на новому обладнанні, яким забезпечений цей центр у рамках програми онкоскринінгу. При цьому більшість обстежень є швидкими та безболісними. Крім того, у центрі можна зробити УЗД молочної залози, черевної порожнини, цитологічне дослідження та інші види обстежень. Також можна на сайті медичного центру https://zrpc.zp.ua/ обрати лікаря, який буде проводити обстеження.

Вони також розповіли про методи дослідження, симптоми, генетичну схильність і показання, які свідчать про необхідність проходження того чи іншого обстеження та звернення до лікаря. Адже  рак, виявлений на 1 стадії, можна у 95% вилікувати успішно.

Представники ППО ЗНУ та «Запорізького регіонального протипухлинного центру» ЗОР наголосили, що передбачені договором заходи покликані зберегти здоров’я співробітників, що працюють сьогодні в університеті, а також виявляти онкологічні та інші захворювання на ранній стадії, вчасно їх лікувати та покращувати якість життя. При цьому такі профілактичні обстеження в залежності від віку (40-50 років і більше) бажано проводити раз на рік. Звертаємо увагу, що співробітники молодше 40 років такі обстеження можуть пройти на платній основі.

Згідно з договором, медичні послуги надаються на підставі звернення пацієнта – працівника ЗНУ. Прийом здійснюється у встановлені для цього години, про що пацієнт інформується додатково.

Запорізький регіональний протипухлинний центр розташований за адресою: 69040, м. Запоріжжя, вул. Культурна, 177а, тел. (061)286-21-11.

Заявки на обстеження приймаються ППО ЗНУ: вул. Дніпровська, 33а, навчальний корпус № 4, аудиторія 209; тел. 067-810-82-48, 066-577-54-86, 228-75-27.