Новини пресслужби ЗНУ / Новини / 8-11 вересня для українських учених проведуть безкоштовні вебінари з використання бази даних Web Of Science Core Collection

07.09.2020 10:20 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University наукова бібліотека вебінар наукометрична база даних Web of Science

Для Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) продовжено доступ до наукометричної бази даних Web of Science за кошти держбюджету до 31 травня 2021 року.

Упродовж 8-11 вересня 2020 року українські вчені зможуть пройти вебінари щодо можливостей використання ресурсів платформи Web of Science Core Collection з метою їх ефективного використання у своїй науковій та інноваційній діяльності.

Вебінари проводяться українською мовою та є безкоштовними.

Кожного дня буде проводитися вебінар на нову тему, який буде двічі або тричі повторюватися, для того, щоб слухачі змогли обрати найбільш зручний для себе час.

Організатором вебінарів є компанія Clarivate Analytics. Вестиме заняття Ірина Тихонкова, експертка з інформаційно-аналітичних ресурсів та навчання компанії.

Для того, щоб зареєструватися на вебінари, необхідно заповнити реєстраційну форму, яка доступна під словом Register після переходу за відповідним посиланням.

Учасники, які прослухають не менше 90% занять, отримають відповідні сертифікати.

Програма вебінарів:

8 вересня

Тема: Відбір видань до Web of Science Core Collection: критерії якості, процедура оцінювання

Опис: Функції журналу. Роль, права та обов’язки авторів, рецензентів, членів редколегії. Як знаходити рецензентів і хто має бути в редколегії. Технічні, наукові критерії якості та обов’язкові елементи наукових видань: вебсайт, ISSN, doi. Як визначити скільки цитувань має видання, якщо воно не індексується у Web of Science Core Collection? На які видання слід рівнятися та що можна запозичити для розвитку свого видання.  Процедура подання видання до Web of Science Core Collection та критерії, за якими здійснюється відбір. Відповіді на запитання учасників.

9 вересня

Тема: Використання Web of Science Core Collection для наукової роботи

Опис: Реєстрація на платформі. Можливості кабінету користувача. Продовження роумінгового доступу. Характеристики бази Web of Science Core Collection. Алгоритм пошуку та аналіз літератури у Web of Science Core Collection: оператори пошуку, символи скорочення та заміни. Отримані результати: кількість, типи документів, розподіл за роками, отримані цитування, самоцитування та їхній аналіз, h-index. Визначення ключових установ, науковців, країн, що виконують роботи за певною темою, організацій, що фінансували аналогічні дослідження.  Збереження історії пошуку та результатів, налаштування автоматичних повідомлень про появу нових документів чи цитувань. Використання Web of Science Core Collection в освітньому процесі. Відповіді на запитання учасників.

13:15-14:15 (повтор) – за покликанням

15:30-16:30 (повтор) – за покликанням

10 вересня

Тема: Публікаційна стратегія науковця

Опис: Що дає науковцю публікація в міжнародному виданні? Як обрати видання для публікації? Скільки коштує публікація? Де опублікуватися безкоштовно? В яких журналах більше статей за певною темою за останні роки?  Як зберегти перелік таких видань? Як визначається високоцитована робота?  Чи є обмеження за кількістю авторів, установ, посилань в переліку літератури? Як швидко статтю прорецензують і надрукують? Структура статті, правила оформлення. Як швидко і без помилок оформити публікацію за форматом видання? Що можна/не можна робити зі статтею після публікації? Перевірка індексації видання у Web of Science Core Collection. Авторські профілі. Відповіді на запитання учасників.

13:15-14:15 (повтор) – за покликанням

11 вересня

Тема: Можливості аналітичного інструменту InCites (оглядовий вебінар про можливості використання аналітичного інструменту InCites закладами вищої освіти і науковими установами України).

Опис: Які дані використовуються, які показники розраховуються, що таке CNCI, на що звертати увагу при аналізі здобутків установи, як порівняти заклади вищої освіти за здобутками у певній галузі досліджень. Яка установа більш ефективна в окремій галузі і чому? Як проаналізувати сукупність документів за певною темою. Преінстальовані автоматичні звіти і результати з урахуванням запитів користувача. Відповіді на запитання учасників.

Реєстраційні форми доступні за посиланням:

16:15-17:15 (повтор) – за покликанням

Записи вебінарів українською мовою, підготовлені експертами компанії Clarivate Analytics, розміщені на каналі в Youtube за покликанням.

Із питань доступу до Web of Science та вебінарів звертайтесь до наукової бібліотеки на email: lib@znu.edu.ua

Наукова бібліотека