Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Слухачів Школи Конфуція ЗНУ нагородили грамотами і подарунками за участь у Всеукраїнському відбірковому турі Міжнародного учнівського конкурсу «Китайський Міст»

Слухачів Школи Конфуція ЗНУ нагородили грамотами і подарунками за участь у Всеукраїнському відбірковому турі  Міжнародного учнівського конкурсу «Китайський Міст»
08.09.2020 09:05 Все Головні новини Школа Конфуція Школа Конфуція ЗНУ нагородження переможців Міжнародний учнівський конкурс «Китайський Міст»

Слухачі Школи Конфуція, яка вже третій рік діє на базі Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), не лише успішно вивчають китайську мову під керівництвом викладачів Аньхойського педагогічного університету (Китайська Народна Республіка). Також вони переконливо демонструють свої успіхи з опанування китайської мови та культури цієї країни під час участі в численних конкурсах різного рівня. Зокрема, влітку слухачі курсів – студенти ЗНУ та інших закладів вищої освіти м. Запоріжжя – взяли участь у Всеукраїнському відбірковому турі  XIII Міжнародного учнівського конкурсу «Китайський Міст» серед українських студентів, який проходив за підтримки Відділу у справах культури та освіти Посольства  КНР в Україні. У підсумку представники запорізької Школи Конфуція отримали призові місця і під час ректорату ЗНУ ректор вишу, голова Ради школи Конфуція Микола Фролов та директор Школи Конфуція від української сторони Володимир Волков  урочисто їм вручили грамоти та заохочувальні подарунки (смарт-годинники та навушники) за їх успіхи.

Так, грамотою за 3 місце у цьому етапі конкурсу нагороджена слухачка Школи Конфуція  Каріна Акопян, грамотою за 4 місце нагороджений слухач школи – студент 1 курсу факультету іноземної філології Олег Клюєв, який опановує англійську і китайську мови.  Відзначимо, що саме цього року у ЗНУ вперше здійснено набір 2 груп на спеціальність 035.065 східні мови та літератури (переклад включно), перша – китайська Мова і література (китайська) на базі факультету іноземної філології.

За видатні досягнення у  Всеукраїнському відбірковому турі  Міжнародного учнівського конкурсу «Китайський Міст» були нагороджені студентка факультету іноземної філології (спеціальність «німецька мова і література») Ліна Ніколаєнко, слухачка Школи Конфуція, студентка математичного факультету  Валерія Ситова, студентка факультету фізичного виховання  Аліна Крюк, яка здобуває призові місця другий рік поспіль.

Крім того, грамотою була нагороджена викладач Школи Конфуція Ся Юеся, яка вже 2 роки поспіль очолює і готує команду на цей конкурс. Також грамотою за 1 місце  у конкурсі талантів Всеукраїнського відбіркового туру  XIII Міжнародного учнівського конкурсу «Китайський Міст» була нагороджена слухачка школи Олександра Бурдакова, яка вперше бере участь у такому конкурсі. За її словами перемагати у мовній частині конкурсу складно. «Я навчаюсь у Школі Конфуція тільки рік, тому треба більше мовної практики, навчання і впевненості у своїх відповідях», - зазначає дівчина. А ось у конкурсі талантів їй вдалось показати найкращі результати завдяки своїй впевненості. «Я займаюсь китайським видом єдиноборств – ушу, тому і на конкурсі талантів я демонструвала вміння саме з цього виду спорту, яким займаюся вже 14 років», - наголошує Олександра Бурдакова.

Директор Школи Конфуція від української сторони Володимир Волков зазначив, що команда запорізької Школи Конфуція  вже другий рік поспіль бере участь у конкурсах всеукраїнського та міжнародного рівня й при цьому демонструє гарні результати. При цьому великого значення мають умови, створені у виші для навчання. Зокрема, в Школі Конфуція ЗНУ створена гарна матеріально-технічна база. Це стало можливим, завдяки турботі ректора вишу, голови Ради школи Конфуція Миколи Фролова.

Керівництво школи висловило сподівання, що наступного навчального року до участі у всеукраїнському етапі конкурсу приєднаються  ще більше слухачів школи. Директори школи У Шихун і Володимир Волков зазначили, що цьогорічними результатами залишилися задоволеними як власне викладачі Школи, так і самі слухачі та їхні батьки. Уже на сьогодні більшість слухачів підтвердила своє бажання продовжити й надалі опановувати китайську мову та культуру цієї країни на базі Школи Конфуція ЗНУ. Її керівництво також впевнене, що наступного навчального року кількість слухачів збільшиться.