Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець історичного факультету, директор санаторної школи-інтернату № 7 Віктор Тлєуш

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Пропонуємо вашій увазі розповідь про досвід професійного становлення та студентські роки вихованця кафедри новітньої історії України історичного факультету, а на сьогодні – директора Комунального закладу «Запорізька загальноосвітня санаторна школа-інтернат № 7 І-ІІ ступенів» Запорізької обласної ради Віктора Махмутовича Тлєуша.

- Пане Вікторе, розкажіть, будь ласка, чому свого часу Ви обрали для здобуття вищої освіти саме ЗНУ?

- Я вступав тоді ще до Запорізького державного університету в 2003 році, на той час це був єдиний ЗВО, що надавав якісну освіту в галузі гуманітарних наук. Хоч, мабуть, й на сьогодні все не дуже змінилося.

- Які спогади щодо студентських років є для Вас найціннішими та які отримані у виші знання стали найкориснішими у дорослому житті й у роботі?

- Із 2 по 4 курс я був головою студентської ради факультети, тому якщо я почну розповідати всі свої спогади, то їх вистачить на окремі мемуари. Просто їх можна охарактеризувати так: це було веселе, цікаве, але в той же час корисне студентська життя, досвід якого я використовую до сьогодні. .Я – випускник кафедри новітньої історії України, тому всі знання з предметів, що викладали представники моєї рідної кафедри, я використовую й зараз, як на своїй викладацькій роботі, так і в громадському житті.

- Яких викладачів Ви найчастіше згадуєте, чи спілкуєтесь із ними зараз, після завершення навчання?

- Згадую та пам’ятаю всіх своїх викладачів, починаючи з першого курсу, коли на першій парі нас зустрічав Юрій Петрович Князьков, і закінчуючи п’ятим курсом, коли Злобіна Л.Г. за день до мого весілля назначила мені перескладання іспиту. Звісно, що не можна не згадати про викладачів своєї кафедри – Федора Григоровича Турченка, який зліпив із мене справжнього історика, та, завдяки науковій школі якого, я став кандидатом наук. Та покійного Віктор Григоровича Ткаченка, «пари» котрого надихали  приїжджати та не спізнюватись навіть в суботу. І котрий, перебуваючи на посаді декана, виховав у мені порядність та повагу, заклавши фундамент лідера. Багато про кого ще можна казати, але залишу це для інших інтерв’юерів.

- Чи зустрічалися з колишніми одногрупниками, чи цікаво було дізнатися, чим саме вони займаються на сьогодні?

- Звісно, зустрічаюсь: у нас була дуже гарна група. Історичний факультет дав мені сім’ю в прямому й переносному сенсі цього слова.

- Чим Ви сьогодні займаєтесь, у якій галузі працюєте, як саме обрали цю професію?

- Сьогодні я працюю директором Комунального закладу: «Запорізька загальноосвітня санаторна школа інтернат №7» Запорізької обласної ради, також викладаю в Комунальному закладі вищої освіти «Хортицька національна реабілітаційна академія». Ніким, окрім освітянина та керівника в цій галузі, я себе і не уявляв.

- Що Вас надихає у роботі та якими здобутками Ви пишаєтесь?

- Сім’я, колеги та учні, що може надихати ще? Казати про вчинки мені якось ніяково, краще завітайте в гості та подивіться самі.

- Які Ваші професійні пріоритети?

- Розвиток освітянської галузі в Запорізькій області. Це – мій головний професійний пріоритет.

- Яким Ви бачите своє подальше професійне майбутнє, про що мрієте?

- Не знаю… Дуже складне питання, ще й зараз, коли система освіти та інституційного догляду за дитиною стоїть на порозі реформування. Знаю, що все буде добре! А про що мрію особисто, я не скажу, щоб збулось.

- Що Ви можете порадити студентам і випускникам ЗНУ, зокрема Вашого факультету?

- Насолоджуйтесь життям під час свого навчання. Отримуйте все по максимуму, як від навчання, так і від спілкування зі своїми колегами. Ви, дійсно, навчаєтесь на одному з найкрутіших факультетів. І не цурайтесь після закінчення вишу працювати за професією.