Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка філологічного факультету, завідувачка кафедри журналістики НУ «Запорізька політехніка», професорка Вікторія Погребна

16.09.2020 14:59 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». У його рамках вашій увазі пропонується інтерв’ю з вихованкою філологічного факультету (рік закінчення – 1990), завідувачкою кафедри журналістики Національного університету «Запорізька політехніка», професоркою Вікторією Погребною.

- Вікторіє Леонідівно, розкажіть, будь ласка, чому свого часу Ви обрали для здобуття вищої освіти саме ЗНУ?

- Я завжди мріяла вступити до ЗНУ. Я мала гарні знання з філологічних наук, то ж вступ на цей факультет був цілком логічним. Проте вже через роки я зрозуміла, що нічого випадкового не буває, і все та всі, хто траплявся мені в житті завдяки університету та факультету філології, – щаслива закономірність.

- Яких викладачів Ви найчастіше згадуєте зараз, чи спілкуєтесь із ними після завершення навчання?

- Усі викладачі факультету внесли щось своє в нашу освіту. Вони були такі різні, але однаково прагнули мети – навчити нас любити мову і літературу свого народу, його культуру, бути патріотами. І їм це вдалося. Хочу подякувати своїм викладачам, бо саме завдяки їм я досягнула таких висот. Низький уклін Вам і довічна шана!

- Які спогади щодо студентських років є для Вас найціннішими та які отримані знання стали найкориснішими у дорослому житті й у роботі?

- Спогади про навчання залишилися дуже приємні!

Звісно, найбільш цінними є отримані знання, вміння та навички, які я використовую на сьогодні у своїй професійній діяльності. Найкорисніші знання ми отримували під час практики та написання дипломної роботи. Я можу згадати про такі предмети, як мовознавство, теорія літератури, аналіз художнього тексту тощо: усі отримані знання допомагають в роботі та житті.

Не менш цінними є і спогади про колектив викладачів та одногрупників, у тісній співпраці з якими і відбувалося навчання в ЗНУ.

- Чи зустрічалися з колишніми одногрупниками, чи цікаво було дізнатися, чим саме вони займаються на сьогодні?

- Іноді зустрічаюсь, із деякими продовжую товаришувати, про більшість знаю, хто, де й чим займається, однак щодо інших, звісно, було б цікаво поспілкуватись.

- Чи змінили б щось у Вашому житті, якби знову стали студенткою?

- Навряд чи! Кожна людина має пройти цей етап у житті, і дорослішати, коли ти – студент, це цікаво й пізнавально, це допомагає сформувати правильний світогляд.

- Чим Ви сьогодні займаєтесь, у якій галузі працюєте, як саме обрали цю професію?

- Викладаю дисципліни: «Історія російської літератури ІІ половини ХІХ століття», спецкурси «Гендерний аналіз художнього тексту» та «Проблеми нігілізму в російській літературі».

Я – авторка понад 100 публікацій, із них – 2 монографії, 10 публікацій навчально-методичного характеру тощо.

- Що Вас надихає в роботі та якими здобутками Ви пишаєтесь?

- Надихає середовище, колеги, з якими чудові стосунки, позитивна атмосфера на факультеті та кафедрі, чудові студенти, які такі різні в від того ще цікавіше. Пишаюся й науковими здобутками, одноосібною монографією. У роботі надихає можливість принести користь суспільству, відчуття, що твоя робота справді потрібна комусь, це – можливість відкрити щось нове для людства та на якусь частку покращити літературний світ людини.

- У Вас робота доволі емоційна, як Ви відновлюєте свої сили?

- Щоразу, коли вітаю когось зі святом, обов'язково бажаю позитивних емоцій. І це не просто, аби побажати. Я сама дуууже люблю отримувати позитивні емоції, бо вони, справді, відновлюють сили. Якщо на роботі, то це – успіхи студентів. А поза нею шукаю й знаходжу енергію у всьому: у прогулянках містом, у відвідуваннях музеїв або художніх виставок, театрів тощо. Що вже говорити про самоосвіту й самовдосконалення: я постійно вчуся чомусь новому, мене це неабияк надихає до нових звершень. Головне – любити те, що робиш! А ще, моя родина – те джерело, яке живить своєю підтримкою.

- Які Ваші професійні пріоритети?

- Головний і, мабуть, єдиний професійний пріоритет – компетентність.

- Що Ви можете порадити студентам і випускникам ЗНУ, зокрема Вашого факультету?

- Любі студенти! Бажаю вам, щоб у ваших серцях ніколи не згасав вогонь Прометея на теренах філології. Впевнена, якщо ви обрали цей шлях для себе, то повинні пройти його до кінця. Не дипломи прикрашають людину, а правильний вибір у життєвому круговороті. Несіть гідно призначення філолога, сійте відбірні зерна в душі своїх майбутніх вихованців. А найголовніше – любіть те, що є найдорожчим у світі, те, що ви отримали з материнським молоком – мову свою і свого народу.

- Дякуємо вам за відповіді на запитання й бажаємо успіхів в особистому й професійному житті!