Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ – талановиті волейболістки 1 курсу – зробили Україні чудовий подарунок до Міжнародного дня студентського спорту

21.09.2020 10:51 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання Факультет фізичного виховання здоров’я та туризму спорт пляжний волейбол Чемпіонат Європи

Неймовірний подарунок до Міжнародного дня студентського спорту зробили шанувальникам спорту студентки Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Ангеліна Хміль і Тетяна Лазаренко. Першокурсниці факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму, сенсаційно виграли чемпіонат Європи з пляжного волейболу, серед спортсменів до 18 років, що проходив в турецькому Ізмірі. Волейболісти, які прибули на континентальну першість у статусі 31-го номеру Європейського рейтингу, впевнено подолали турнірну дистанцію до півфіналу, вигравши п’ять матчів (чотири з них із сухим рахунком 2:0).

У півфіналі Хміль/Лазаренко не залишили шансів не сильним швейцаркам Кресслер/Точіні - 2:0. А у фіналі зустрілися із землячками - Ганною Чичельницькою / Дар'єю Романюк, які мають п’яту позицію європейського рейтингу. У фінальній битві наші дівчата переконливо довели, що пробилися до вирішального поєдинку аж ніяк не випадково. Хміль/Лазаренко одразу ж виказали серйозність власних намірів – 5:2, проте на подачі Романюк їхнім суперницям вдалося здобути чотири очки поспіль. І все ж атакуючий порив Хміль у тому матчі просто зашкалював. Надалі вона відзначилася ефектною серією і обвідних м’ячів, і вкорочених, благо – Лазаренко чітко дбала про зручні передачі. І коли їхня пара знову вийшла вперед – 12:9, до вже втримала цю перевагу до самого фінішу партії – 21:18.

Натомість, наступний сет вийшов більш напруженим і боротьба у ньому тривала фактично очко в очко. Тож навіть коли запорізькому дуету вдалося вийти вперед – 18:14, чорноморський не «поплив» і спромігся скоротити відставання до мінімуму. Та все ж у кульмінаційний момент героїнею стала Хміль, котра обачливо перекинула блок Романюк – 21:19. Отже, рахунок став 2:0, і Ангеліна й Тетяна сенсаційно виграють чемпіонат Європи! Срібло континентальної першості вирушило до Чорноморська. Крім того, успіх українських дівчат підтримали і хлопці – у змаганнях юнаків чемпіонати Європи стали Євген Бойко (Нова Каховка) / Владислав Омельчук (Рівне)

Додамо, що новоспечених чемпіонок Європи Ангеліну та Тетяну, тренують Василь Михайлович Букін та Любов Афанасіївна Букіна. Ось як прокоментували свій виступ на чемпіонаті Європи запорізькі дівчата, одразу по поверненні на рідну землю:

-Ми від початку налаштовувалися на призове місце і на найвищий результат. Ми виправдали сподівання, не дарма працювали цілий рік! Найскладнішим був фінальний поєдинок за перше місце, ми з ними неодноразово грали, і йдемо на одному рівні, тож гра була принциповою. Переміг сильніший! На фінальній подачі у мене трохи тремтіла рука, але переборола себе, і ми виграли! – діляться враженнями Ангелина Хміль та Тетяна Лазаренко, - Коли стояли на п’єдесталі пошани, відчували гордість, свою країну за себе за свою напарницю, така ейфорія чути Гімн України на свою честь! Емоції переповнювали!

Результати матчів запорізьких дівчат на чемпіонаті Європи U18

Pool B

Riazhnova/Gubina RUS - Khmil/Lazarenko UKR 0-2 (10-21, 19-21)

Vasiliauskaite/Rudkovskaja LTU -Khmil/Lazarenko UKR 0-2 (9-21, 12-21)