Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ зустрілися із Президентом Міжнародного фонду соціальної адаптації Володимиром Рубцовим у рамках проєкту «Норвегія-Україна»

Учора, 22 вересня, у ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) зустрічали кураторів міжнародного проєкту «Норвегія - Україна», які прибули із робочим візитом. Групу гостей очолили Президент Міжнародного фонду соціальної адаптації Володимир Рубцов та голова громадської організації «Об’єднання військовослужбовців “Лідер”» Геннадій Коноваленко. У ректораті їх зустрічали – ректор ЗНУ Микола Фролов, проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти Віктор Банах, директор центру післядипломної освіти ЗНУ Сергій Ільїн, начальник відділу Міністерства у справах ветеранів у Запорізькій області, викладач кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів і економічної теорії Костянтин Денисов.

Зустріч відбулася у рамках підготовки до реалізації наступного етапу у ЗНУ міжнародного проєкту «Норвегія-Україна», що проходить за підтримки Посольства Королівства Норвегії в Україні та Університету Nord (м. Бурдо). Нагадаємо, що проєкт спрямований на перепідготовку й соціальну адаптацію військовослужбовців та членів їхніх сімей. Його учасники отримують комплексну допомогу з правової адаптації, психологічної реабілітації, професійної перепідготовки, працевлаштування та організації власного бізнесу тощо. На сьогодні у числі 17 українських закладів вищої освіти, які разом з іноземними колегами працюють над реалізацією даного проєкту в Україні і про співпрацю із якими розповів Володимир Рубцов, виступає також ЗНУ (його представляють інженерний навчально-науковий інститут та центр післядипломної освіти).

Цієї осені на базі центру післядипломної освіти стартує черговий навчальний семестр у рамках нової програми перепідготовки військовослужбовців «Енергоефективні технології та інженерія». Отже учасниками зустрічі були обговорені окремі питання щодо його реалізації, а також інші загальні моменти розвитку співпраці у галузі соціальної адаптації та фахової перепідготовки військовослужбовців у Запорізькій області.

Нагадаємо: нещодавно у центрі післядипломної освіти ЗНУ відбувся черговий випуск військовослужбовців за програмою перепідготовки «IT-технології в сфері дизайну». Наразі проходить набір нової групи слухачів, яких готуватимуть на базі інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ за новою програмою «Енергоефективні технології та інженерія».

Під час зустрічі ректор ЗНУ Микола Фролов висловив готовність до співпраці у рамках проєкту соціальної адаптації та перепідготовки військовослужбовців, а також презентував гостям можливості університету, який вже 90 років виступає лідером освітніх технологій в Запорізькому регіоні й стрімко розвивається навіть в умовах карантинних обмежень. Він, зокрема, розповів про напрямки освітньої та наукової діяльності, розвиток інфраструктури ЗНУ, який нещодавно приєднав новий підрозділ – інженерний навчально-науковий інститут, продовжує активно модернізувати матеріально-технічну базу, отже має усі можливості для реалізації багатьох актуальних проєктів, у тому числі у рамках міжнародного співробітництва, й загалом підтримує стандарти демократії та європейської освіти і завжди відкритий для інноваційних перетворень.

Наразі ректор виказав готовність усіляко підтримати реалізацію міжнародного проєкту «Норвегія-Україна» за підтримки представників інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ. Учасники зустрічі також обговорили політичну ситуацію в Україні, деякі економічні питання, пов’язані з реалізацією проєкту на рівні співпраці із міністерствами та ЗВО України, зокрема йшлося про необхідність залучення державних коштів для розширення можливостей адаптації та перепідготовки військовослужбовців, а також окреслили перспективні напрямки співробітництва тощо.

Насамкінець зустрічі гостям вручили пам’ятний подарунок – «Літопис Запорізького національного університету», який презентує основні віхи та досягнення представників академічного колективу, який нараховує майже 90-річну історію свого розвитку.

Довідка: центр післядипломної освіти ЗНУ улітку оголосив черговий набір слухачів на безкоштовні курси перепідготовки в рамках реалізації українсько-норвезького проєкту «Перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців та членів їх сімей в Україні». Набір на нову програму «Енергоефективні технології та інженерія» триває, заповнити реєстраційну форму можна на сайті підрозділу за посиланням: http://sites.znu.edu.ua/cpo/4314.ukr.html  . Слухачами курсів перепідготовки можуть стати учасники АТО та ООС, звільнені в запас військовослужбовці та співробітники силових структур, військовослужбовці, котрі підлягають звільненню в поточному році, а також дорослі члени сімей вищезазначених категорій військовослужбовців. Необхідні для зарахування документи:

- Копія паспорта (1, 2, і сторінка з реєстрацією).

- Для військовослужбовця – копія одного з документів, котрі підтверджують відношення до військової служби (військовий квиток, посвідчення учасника АТО, пенсійне посвідчення, копія виписки з наказу про звільнення, довідка з військкомату тощо).

- Для члена сім’ї (чоловік, дружина, дорослі діти) – копія одного з документів, що підтверджують належність до сім’ї військовослужбовця чи співробітника правоохоронних органів.

Олена Хлистун

Фотогалерея: