Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ отримали Гран Прі Міжнародного багатожанрового фестивалю мистецтв «ARTVISION» у номінації «хореографія» (Словакія)

Студенти ЗНУ отримали Гран Прі Міжнародного багатожанрового фестивалю мистецтв «ARTVISION» у номінації «хореографія» (Словакія)

Студенти ЗНУ отримали Гран Прі Міжнародного багатожанрового фестивалю мистецтв «ARTVISION» у номінації «хореографія» (Словакія)
24.09.2020 10:06 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет СПП кафедра акторськой майстерності та дизайну міжнародний фестиваль гран прі в номінації хореографія

Із яскравої перемоги почали свій навчальний рік студенти кафедри акторської майстерності та дизайну факультету СПП ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) . Як повідомила декан факультету СПП Ольга Пономаренко, нещодавно вони отримали звістку про абсолютну перемогу під час онлайн-проведення Міжнародного багатожанрового фестивалю мистецтв «ARTVISION» в номінації «хореографія». На цей проєкт студенти подали свою хореографічну виставу «Підступність та кохання» (хореограф-постановник – викладач факультету СПП Юлана Гончаренко).

За словами керівника Навчального театру ЗНУ, викладача факультету СПП Дмитра Бабчука , до акторської групи увійшли студенти 3-4 курсів та магістратури. Це: Прилуцька Ю., Тітов Ю., Касьянов А., Ткач А., Моісеєнко М., Педак Л., Озеров М., Олінец К., Якімець К., Ситнік В.

Крім Гран Прі студентів, Юлану Гончаренко організатори також відзначили окремо Подякою як керівника вистави за її високий професіоналізм, активну творчу роботу та співпрацю. Юлана Володимирівна підкреслила, що цей поважний фестиваль організували: European Association of Arts Festivals (EAAF), Словакія; Федерація оздоровчих і культурнх програм (ФОКП), Талант центр «JAM», Агенція «Культурний наступ», Україна, Європейський проєкт із культури й туризму «Парад фестивалів».

Організатори відзначили, що талант і творчість – це основа для досягнення успіху. А сам фестиваль має на меті зберегти спільний культурний простір між країнами Європи. Власне кажучи, хореографія як жанр включала кілька номінацій. Як-от естрадна, класична, народна, джазова, модерн, контемп, хіп-хоп, брейк, дитячі, бальні, спортивні танці тощо. Оцінювали конкурсантів діячі шоу-бізнесу, професійні музиканти, викладачі вишів, продюсери. Вони враховували виконавчу майстерність (техніку танцю, хореографічну лексику, артистизм, музичність, сценічну культуру, ансамблеве виконання, синхронність для ансамблів та пар, складність репертуару, новаторство.

Як відзначила завідувач кафедри акторської майстерності, професор Галина Локарєва, вічна драма протистоянь батьків і дітей, грошей та кохання – це вже п’ята вистава із традиційної естафети хореографічних спектаклів, започаткованої в 2012 році. Тоді вона стартувала як складання хореографічного іспиту у вигляді цільної постановки. Відтак, пластичне рішення «Підступності і кохання» вкотре підкорило глядачів уже в світовому масштабі. До речі, дію із XVIII століття за задумом творців проєкту перенесли на рівень сучасності.

Хореографічною окрасою проєкту, котрий подали на розсуд журі представники Запорізького національного університету стало сучасне переосмислення Фрідріха Шиллера і його «Підступності й кохання». Сюжет, що розкривали актори без єдиного слова, одними лише рухами розповідає непросту історію кохання звичайної дівчини Луїзи та Фердинанда – сина президента великою кампанії. Бажаючи лише одного – бути разом, закоханих чекає стіна підступності з боку своїх батьків. У погоні за грошима, голови обох сімей укладають шлюбні контракти, за умовами котрих їхні діти ніколи не зможуть бути разом, але принесуть своїм рідним прибуток. Проте їхнє кохання витримало підступність і всі випробування, що підкинуло життя. Луїза і Фердинанд знайшли своє щастя. Усі свої почуття студенти на сцені, повністю втілившись у свої образи, донесли до глядачів. Свій внесок, без сумніву, зробив ідеально підібраний музичний супровід.

Варто відзначити, що дія спектаклю відбувається в Німеччині. Все починається із чудового сонячного дня. На прогулянку в парк виходять батьки з дітьми, закохані пари, дружня компанія, молода та юна дівчина Луїза, яка захоплено читає книгу. З’являється Фердинанд. За ними стежить та знімає на мобільний телефон секретар президента холдингової компанії Вурм, який також кохає Луїзу (секретар Вурм з батьком Луїзи уклали договір про шлюб, навіть відбулися заручини, на яких дівчині було подаровано каблучку. Дочка благає батька не віддавати її заміж за некоханого, але той не розглядає іншої кандидатури). Вурм, охоплений ревнощами, розповідає батькові Луїзи про її побачення з сином президента. Батько розлючений, бо розуміє, що контракт може бути розірваний, а велику суму грошей отриману від секретаря, необхідно повернути. Луїза приводить Фердинанда у свій будинок, сподіваючись, що батько дізнавшись про її справжнє кохання відмовиться від своїх намірів. Але той непохитний і просить Фердинанда залишити їх дім, пояснюючи, що ці стосунки приречені, його дочку ніколи не прийме «вищій світ». Фердинанд запевняє батька, що палко кохає Луїзу. Тоді батько говорить, що його донька заручена з секретарем президента, і показує подаровану обручку. Наполягаючи на своєму коханні, Луїза знімає ланцюжок з каблучкою й кидає батькові. Фердинанд вірить коханій, але, щоб не загострювати ситуацію, полишає її будинок й обіцяє повернутися. Залишившись удвох із батьком, дівчина слізно благає не віддавати її заміж за некоханого чоловіка. Але, незважаючи на те, що мати підтримує дочку, батько залишається непохитним. Розчарована Луїза біжить за коханим. Біля виходу вона зустрічає Вурма й віддає йому каблучку. Вурм не погоджується з таким рішенням Луїзи, яку нібито кохає й також вважає гарною парою для себе, тому йде до її батька, щоб прояснити ситуацію. Батько переконує Вурма, що все зробить так, як треба. Навіть мати, яка підтримує дочку, не завадить їхньому шлюбу. Бажаючи лише одного – бути разом, закохані натикаються на стіну підступності зі сторони своїх батьків.

Тим часом в офісі великої холдингової компанії, президентом якої є батько Фердинанда, відбувається підготовка важливих документів. Цим процесом керує Мільфорд – дочка власника найбільшої корпорації в країні. Її батько й батько Фердинанда розуміють, що якщо їхні діти одружаться, то фінансовий стан обох компаній покращиться. Вурм, переслідуючи свої цілі, повідомляє президентові, що його син компрометує їх сім’ю, тобто закоханий і зустрічається з дівчиною, яка їм не є рівною. Батько Фердинанда вирішує в терміновому порядку укласти шлюбний контракт між Мільфідор і своїм сином. Він домагається позитивної відповіді від дівчини, що знає собі ціну. Йому залишається лише узгодити питання з Луїзою. Також батько Фердинанда дізнається, що сім’я музиканта зазнає фінансових труднощі: під заставу квартири вони взяли кредит. Президент пропонує батькові Луїзи гроші, щоб його дочка відмовилася від Фердинанда. Батько Луїзи хоче прийняти вигідну пропозицію, але мати залишається вірною своїм переконанням і стає на сторону дочки. Протест матері призводить до арешту обох батьків за борги перед банком. Президент наказує секретарю вирішити проблему з Луїзою. Вурм і Луїза залишаються удвох. Секретар вимагає, щоб дівчина написала Фердинанду листа, у якому відрікається від своїх почуттів до нього. Луїза розуміє, що їй потрібно допомогти батькам повернути майно. Вурм досягає своєї мети і йде з листом, який на його вимогу написала схвильована дівчина. Ситуація , що склалася приносить Луїзі нескінченні страждання, але в той же час дає можливість визволити батьків. Мати прибігає до дочки дізнатися, що сталося під час їхньої відсутності. З’ясувавши причину страждань Луїзи, вона радить їй написати іншого листа, де розкриється вся правда про її справжні щирі почуття світлої любові, яка здатна перемогти будь-яку підступність. Луїза прислуховується до поради. Мати вирішує сама віднести другий лист й вручити його Фердинанду.

У будинку президента відбувається світський прийом, на якому Фердинанду повідомляють про його весілля з Мульфідор. Парубок проти цього шлюбу, тоді Вурм показує йому лист від Луїзи, який було написано нею під тиском і загрозами. Фердинанд глибоко розчарований зрадою коханої й змушений змінити свою думки. У цей час біля будинку з’являється мати Луїзи з другим листом, що спростовує перший. Прочитавши його, Фердинанд відчуває злість й образу на батька, який заради примноження капіталів знехтував почуттями власного сина. Він розриває шлюбний контракт з Мільфідор і залишає будинок батька. Вурм намагається його зупинити, зав’язується бійка, але Фердинанд непохитний, він поспішає до коханої. Луїза впевнена, що зробила все правильно. Вона вже не сподівається на життя з Фердинандом, зате відчуває легкість на душі від того, що розкрила коханому всю правду, і її совість є чистою. Фердинанд приходить до Луїзи, але не застає її. Розчарований, він думає, що втратив свою кохану. Однак одна мить, коли їх погляди зустрічаються, - змінює і вирішує все. Їхнє кохання витримало підступність і пересуди вищого суспільства, яке понад усе цінує матеріальні блага. Луїза і Фердинанд знайшли найбільше щастя – один одного й бажають кричати про це на весь світ!

 

Факультет СПП

 

Схожі новини