Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Не припиняється плідна співпраця кафедри міського будівництва та господарства й центру післядипломної освіти ЗНУ

Нещодавно в рамках курсів підвищення кваліфікації менеджерів (управителів) житлового будинку (групи будинків) відбулися заняття на тему «Організація проведення капітальних ремонтів багатоквартирного будинку, його окремих елементів», які провів завідувач кафедри міського будівництва та господарства Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), доцент, сертифікований управитель будинку (групи будинків) Андрій Банах.

Під час лекції слухачі дізналися, з чого, згідно до вимог чинних нормативних документів, складається проєктно-кошторисна документація на капітальний ремонт. Розглядалися найважливіші для управителів будинку питання планування капітального ремонту та можливих способів його реалізації, а такожпіднімалися проблеми контролю за здійсненням ремонтних робіт Учасники заняття ознайомились зі джерелами фінансування капітального ремонту будинку; звернули увагу на процедуру укладання та зміст договору з підрядником на виконання робіт із капітального ремонту тощо.

Враховуючи почастішання аварійних ситуацій, зокрема руйнування житлових будинків та їхніхчастин у різних містах України, Андрій Вікторович приділив значну увагу проблемі проведення періодичних технічних обстежень.Своєчасне обстеження стану будівлі допомагає виявити такі тенденції погіршення технічного стану, як дефекти, пошкодження, надлишкові деформації, крени тощо. Дуже корисною була інформація і про те, як саме визначається технічний стан будівельних конструкцій.

Лише завдяки злагодженій співпраці між центром післядипломної освіти Запорізького національного університету, інженерним навчально-науковим інститутом, економічним факультетом та факультетом менеджменту ЗНУ, вдалося організувати якісну професійну підготовку фахівців за програмою «Підготовка менеджерів (управителів) житлового будинку (групи будинків) та/або керівного складу підприємств ЖКГ, що надають послуги з управління житлового комплексу».

Високий рівень кваліфікації та позитивні відгуки слухачів дозволяють розраховувати на подальший розвиток підготовки фахівців у галузі житлово-комунального господарства у Запорізькому національному університеті.

Кафедра міського будівництва та господарства

Інженерний навчально-науковий інститут