Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив ЗНУ вітає з ювілеєм відому науковицю й мудру наставницю, доцентку кафедри слов’янської філології Тетяну Хейлік

25.09.2020 10:20 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет ювілей привітання

Двадцять п’ятого вересня свій ювілей святкує досвідчений педагог і науковець, прекрасна, мудра жінка, яка завжди була закохана в лінгвістику й яка присвятила цій науці майже все своє життя – доцент кафедри слов’янської філології філологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Тетяна Хейлік. 40 років життя вона присвятила науковій і педагогічній діяльності, цей час був сповнений сумлінної та натхненної праці, спрямованої на розвиток ЗНУ та підготовку багатьох поколінь талановитих викладачів, філологів, перекладачів, науковців.

У 1978 році іменинниця закінчила з відзнакою філологічний факультет Запорізького державного педагогічного інституту. Потім навчалася в аспірантурі Дніпропетровського державного університету, достроково захистила кандидатську дисертацію «Состав, источники и пути формирования русской литейной терминологии» за спеціальністю 10.02.02 – «Російська мова» (1987). А вже у 1997 році отримала ще й другу вищу освіту – за спеціальністю «Інформатика».

В університеті працює з 1980 року, де спочатку обіймала посади асистента, викладача, старшого викладача кафедри російської мови, а з 1991 року вона – доцент цієї кафедри. У 1998-1999, 2003-2008 роках Тетяна Хейлік очолювала роботу науково-педагогічного колективу кафедри на посаді його завідувача. Разом із тим кілька років поспіль виконувала обов’язки заступника декана з навчальної роботи філологічного факультету ЗНУ. Наразі, з 2017 р., вона – доцент кафедри слов’янської філології, а також – член вченої ради філологічного факультету.

Студентам-філологам та перекладачам слов’янських мов Тетяна Олександрівна читає низку загальних дисциплін («Сучасна російська мова (фонетика, лексика, морфологія, словотвір), «Практичний курс другої іноземної мови (російської)», «Теорія мовознавства», «Актуальні проблеми сучасного російського мовознавства») та цікаві авторські курси за вибором («Основи психолінгвістики», «Політична коректність у мові і мовленні», «Міжкультурні комунікації», «Евфемізми російської мови») тощо.

Тетяна Хейлик повсякчас намагається підвищувати свою кваліфікацію, педагогічну майстерність. Вона розробляє нові курси, ініціює впорядження новітніх методик у галузі досліджень з мовознавства та викладання мови. Основні наукові інтереси шановної іменинниці присвячені дослідженням із теми «Актуальні проблеми сучасної русистики».

Вона є автором понад сотні наукових праць, результати цієї плідної пошукової діяльності в галузі лінгвістики активно представлені нею під час численних наукових та освітніх заходів, зокрема міжнародних, всеукраїнських конференцій тощо. Тетяна Олександрівна виступає опонентом на захистах дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук, здійснює керівництво дослідницькою роботою бакалаврів, магістрів та аспірантів. А ще – керує студентською групою, що досліджує актуальні проблеми лінгвістики та повсякчас популяризує широкому загалу результати своєї діяльності, її вихованці неодноразово ставали переможцями Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт.

За роки своєї роботи у ЗНУ Тетяна Олександрівна неодноразово виступала як член спецiалiзованої вченої ради К 08.51.05 iз захисту кандидатських дисертацій з української та російської мов у ДНУ iм. О. Гончара, очолювала роботу журі обласного відділення МАН (секція «Російська мова»), обласної учнівської олімпіади з російської мови (2006-2016), входила до складу журі Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови (2011-2019) та Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за галуззю «Слов’янські мови і літератури» (2015-2017).

За вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку освіти, підготовку висококваліфікованих спеціалістів та багаторічну сумлінну працю нагороджена медаллю ім. М. В. Гоголя, почесною грамотою Міністерства освіти та науки України, подякою Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України, грамотами та подяками Запорізької облдержадміністрації, облради, міськради, райради, Одеського обласного інституту удосконалення вчителів, ректора ЗНУ.

Цього урочистого святкового дня шановну Тетяну Олександрівну, Вчителя з великої літери, вітають колеги та студенти та бажають їй усіляких гараздів, миру й злагоди! А ще – невичерпного оптимізму, натхнення та втілення багатьох  її заповітних мрій!