Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулися урочистості з нагоди посвяти першокурсників у студенти

У ЗНУ відбулися урочистості з нагоди посвяти першокурсників у студенти

28.09.2020 14:17 Все Головні новини ZNU ZaporizhzhiaNationalUniversity центр культури свято початок навчального року посвята в студенти

Двадцять восьмого вересня Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) організував масштабні урочистості з нагоди офіційного початку навчального року. Цього дня для першокурсників не лише розпочалися заняття, але й відбулася урочиста посвята в студенти. Крім того, адміністрація вишу, його співробітники та студенти старших курсів доклали всіх зусиль, аби початок занять перетворився для вчорашніх абітурієнтів на яскраве незабутнє свято.

На захід завітали ректор Микола Фролов, а також – представники ректорату: перший проректор Олександр Бондар, проректор з наукової роботи Генадій Васильчук, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов і проректор з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергій Кушнір. На початку урочистої частини заходу пролунали Гімн України та Гімн ЗНУ у виконанні представників вокальної студії «Кантилена» центру культури. Ведучий заходу Костянтин Вельможко, вітаючи учасників свята, наголосив, що «сьогодні для вас двері відкрив не просто університет: це місце, яке стане для вас осередком розвитку вашого таланту, місце, де ви отримаєте знання, станете на крок ближчими до омріяної професії, та найголовніше – це місце стане для вас другим домом!».

Ректор ЗНУ Микола Фролов у своєму привітальному слові наголосив, що для першокурсників ЗНУ його адміністрація та представники щороку влаштовує грандіозне свято, яке знаменує початок чергового важливого етапу їхнього життя. Цього року через карантинні обмеження свято вийшло більш скромним, однак це не завадило усім представникам ЗНУ радісно й щиросердно, із палкими серцями зустрічати нових студентів. «Мені дуже приємно привітати вас із початком нового життя, – зазначив Микола Олександрович, звертаючись до присутніх на урочистому заході. – Цього року, попри всі складнощі, зумовлені пандемією, багато абітурієнтів зробили свій вибір на користь ЗНУ. Лише на перший курс бакалаврату на сьогодні вступили близько 2000 студентів, а на всі форми навчання – більше ніж 4000 осіб. Тож можна переконливо стверджувати, що на сьогодні ЗНУ – лідер освіти на сході й півдні України». Також Микола Олександрович наголосив, що в університеті провадилась масштабна робота до початку навчального року. Зокрема, відбувся ремонт корпусів, оновлення матеріально-технічної бази, аби створити комфортні умови для навчання студентів. А ще – викладачі доклали багато зусиль, аби створити базу для продуктивного освітнього процесу як у стінах вишу, так і, за потреби, у дистанційній формі.

«Ви, шановні студенти, – наше майбутнє, – наголосив ректор на завершення промови. – І ми це майбутнє будуємо разом».

Від імені студентського активу університету першокурсників привітала в.о. голови студради Ірина Ульченко. Вона побажала всім незабутніх студентських років і запевнила, що двері студентської ради завжди відкриті для кожного. Ще одним подарунком до свята стала пісня у виконанні представниці вокальної студії «Кантилена» центру культури ЗНУ Альони Грагян. Її виступ глядачі винагородили гучними оплесками. Кульмінацією свята стала посвята у студенти першокурсників. Слова урочистої клятви, до якої приєдналися студенти, виголосили ректор Микола Фролов і в.о. голови студради Ірини Ульченко.

Попри те, що співробітники центру культури старанно дотримувалися всіх необхідних карантинних обмежень, вони змогли підготувати справжнє святкове шоу. Зокрема, так звану «студентську площу» – майданчик між навчальними корпусами №№ 2 і 6 прикрасили різнобарвними прапорцями й макетами повітряних куль. За словами проректора з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергія Кушніра: «Ця інсталяція не просто гарна картинка, вона символізує собою весь університет, а саме: найбільша куля по центру – це ЗНУ. Ну а далі, як курчата біля квочки, – 12 факультетів, 4 коледжі, Інженерний навчально-науковий інститут, Економіко-гуманітарний факультет ЗНУ у м. Мелітополі. Сподіваюся, цей арт-об’єкт стане незабутнім символом початку нового навчального року».

Згодом студенти старших курсів подбали про те, аби зустріти першокурсників і допомогти їй знайти свої факультети. При цьому присутнім нагадали про необхідність дотримуватись соціальної дистанції та масочного режиму.

А щоб навчання розпочалося яскраво й незабутньо, для студентів представники центру культури підготували сюрприз: біля навчального корпусу запалили файєри із блакитним і жовтим димом. Зокрема, їх тримали в руках ректор Микола Фролов і представниця студактиву Ірина Ульченко.

Крім того, студенти-першокурсники влаштували справжній фестиваль фарб холі. До речі, не лише першачки розкидували яскраві барви, але їх видували і з карнизу (цікаво, що свято Холі – найбільш барвисте в Індії, під час нього учасники посипають онде одного яскравими фарбами, аби забезпечити процвітання й захист від злих сил). Усі ці святкові миті були зафільмовані за допомогою квадракоптерів, тож незабаром на ютуб-каналі центру культури всі охочі зможуть переглянути відеосюжет, присвячений початку нового навчального року.

Фотогалерея: