Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив ЗНУ вітає з ювілеєм завідувачку відділу наукової бібліотеки Світлану Сівак

29.09.2020 10:25 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University наукова бібліотека привітання ювілей

Двадцять дев’ятого вересня, напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, святкує свій перший ювілей завідувачка відділу наукової бібліотеки Світлана Сівак. Студентське й все професійне життя Світлани пов'язане із Запорізьким національним університетом (ZNU, Zaporizhzhia National University), який вона закінчила у 1992 р. за спеціальністю «Математика». У 2005 році отримала в ЗНУ і другу вищу освіту за спеціальністю Англійська мова Переклад.

Перші професійні кроки вона зробила в Обчислювальному центрі університету, а з 1996 року, вже 25-й рік, її професійна діяльність безпосередньо присвячена науковій бібліотеці ЗНУ.

Світлана Валеріївна добре відома університетській спільноті, бо процеси, якими вона професійно опікується, безпосередньо пов'язані з освітньою та науковою діяльністю в університеті. Професійна кар'єра шановної ювілярки – це напружена, відповідальна багаторічна праця й постійне практичне оволодіння все новими і новими інформаційними системами і комп'ютерними технологіями.

Багато складників сучасної модернізації університетської бібліотеки стали можливими завдяки успішній роботі завідувачки відділу автоматизації Світлани Сівак. Разом із колегами вона вивчала, впроваджувала та координувала з розробниками програмну систему «УФД/Бібліотека», запускала на її базі формування та використання електронного каталогу, розробляла його модулі. Стабільне функціонування та доступ до потужної електронної бази університету – це одне з головних завдань сьогодення завідувачки відділу.

2007 року вона стояла у витоків створення електронної бібліотеки університету, що відтепер одна з найпотужніших в Україні. Шановна Світлана Валеріївна продовжує очолювати й безпосередньо виконує разом із колегами процеси формування Електронної бібліотеки. Різні джерела, від наданих викладачами навчально-методичних матеріалів до публікацій з світових електронних архівів та баз даних, щоденно збільшують її обсяг і відповідно можливості для задоволення інформаційних потреб університетської спільноти.

Сьогодні коло професійних інтересів завідувачки відділу автоматизації наукової бібліотеки дуже широке, складне і вкрай важливе для функціонування електронного інформаційного середовища не тільки бібліотеки, а й університету, що потребує її особистої енергії й цілеспрямованості, наполегливості й високої працездатності.

На вимогу часу вона опанувала процеси: перевірки наукових та кваліфікаційних робіт на плагіат на базі сервісу Unicheck, роботи з наукометричними базами Scopus, Web of Science, зарубіжними електронними базами наукової інформації, розробки електронних сервісів і впровадження нових послуг, удосконалення сайту наукової бібліотеки.

2020 року новим кроком професійного розвитку стала для неї розробка та формування Інституційного репозитарію академічних текстів ЗНУ.

А ще, завдяки організаторським здібностям, вона завжди на передньому краї численних реорганізацій структури та фондів бібліотеки. Мабуть, не одна тонна книжок пройшла за ці роки через її руки, бо це – теж складова бібліотечної роботи.

Як завідувачка відділу вона бере участь у підготовці завдань, що ставить перед бібліотекою університетська освіта, та в проєктах бібліотеки. Вона – постійний учасник всеукраїнських і регіональних заходів, де часто виступає з практикою роботи.

Для студентів 1 курсу факультетів математичного й фізичного виховання, здоров'я та туризму Світлана Валеріївна щороку проводить практичні заняття з Основі інформаційної культури. Вона також розробник тренінгів і презентацій з різних аспектів використання інформаційних ресурсів для викладачів.

Неоціненний внесок Світлани Сівак у професійне навчання колег. Кожного дня звертаються до неї колеги і розраховують на суттєву допомогу і практичні поради з питань опановування новими технологічними процесами створення електронного середовища та інформаційних продуктів. Увесь колектив наукової бібліотеки, користуючись нагодою, висловлює щиру вдячність шановній ювілярці й за своє професійне удосконалення!

Серед спортсменів вона відома шашкістка та шахістка, неодноразова призерка університетських і регіональних спартакіад.

За вагомі результати та значний особистий внесок у розвиток наукової бібліотеки Світлана Валеріївна неодноразово отримувала грамоти та подяки.

Шановна наша колежанка, у день ювілею зичимо зберігати бадьорість духу, витримку і прагнення до підкорення нових електронних вершин! А також міцного здоров’я на многії літа, аби здійснилися усі Ваші плани, мрії та бажання!

Наукова бібліотека