Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На кафедрі інформаційної економіки, підприємництва та фінансів відбулося вручення сертифікатів учасникам програми міжнародного стажування

30.09.2020 13:55 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний навчально-науковий інститут кафедра інформаційної економіки підприємництва та фінансів міжнародна діяльність стажування

Двадцять восьмого вересня на кафедрі інформаційної економіки, підприємництва та фінансів інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося вручення сертифікатів учасникам програми міжнародного стажування. На заході були присутні як викладачі, так і студенти кафедри. А організували та провели його завідувач кафедри Наталя Метеленко, професор В’ячеслав Глущевський і доцент Ганна Макушинська.

На початку події до першокурсників звернулася завідувач кафедри професор Наталя Метеленко. Наталя Георгіївна зазначила, що якість отриманої освіти залежить, перед усім, від бажання студента одержати знання. Сьогодні випускники кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів працюють на провідних підприємствах та установах України й світу, займають значні посади саме тому, що отримали тут дуже якісну освіту. Окрім того, у магістрантів та бакалаврів інженерного навчально-наукового інституту, яким виповнилося 18 років, є можливість стати учасниками програми міжнародного стажування. Звернула Наталя Метеленко увагу і на заходи, які проводитимуться в інституті за підтримки зарубіжних університетів – партнерів та провідних ЗВО України.

Керівник центру польської мови і культури ім. Яна ІІІ Собеського ЗНУ Ганна Макушинська розповіла студентам про можливість вивчити польську мову на курсах, що відбуваються в інженерному навчально-науковому інституті. До речі, щоб стати учасником програми 2-D, студенти мають володіти польською мовою, тобто ці курси неодмінно стануть їм у пригоді.

Після офіційного привітання настав час для урочистого вручення сертифікатів стажування – події, на яку всі з нетерпінням чекали. Стажування відбувалося в березні – травні 2020 року в Гуманітарно-природничому університеті ім. Яна Длугоша, розташованому в м. Ченстохово (Республіка Польща). Студенти старших курсів поділилися з першокурсниками враженнями про те, як відбулося стажування та які перспективи відкриває перед ними отримання європейської освіти в інженерному навчально-науковому інституті ЗНУ. Сертифікати вручала доцент Ганна Макушинська.

Своїми враженнями від перебування в Ченстохові та стажування поділилася з нами магістрантка спеціальності фінанси, банківська справа та страхування Ірина Шевченко.

Вона зазначила, що, на жаль, карантин не дозволив учасникам програми повною мірою реалізувати все задумане. Не вдалося помандрувати Польщею, дещо ускладнилося вивчення польської мови тощо. Проте було дуже багато позитивних моментів. Незважаючи на те, що під час карантину хлопці та дівчата знаходилися в ізоляції в студмістечку, вони не припиняли навчання та вести активне життя. Усі завдання виконували разом, відвідували спортивні та тренажерні зали. «А в період послаблення карантину, – розповіла Іра, – ми все ж змогли подивитися місто, в якому мешкали, об’їхати на велосипедах парки, побачили монастирі, костьоли тощо».

Стажування принесло нашій молоді й нові знайомства. У них з’явилися друзі з Польщі, а також – із Києва, Дніпра, Харкова. Це студенти, які теж приїхали за програмою обміну. Наші хлопці та дівчата й нині підтримують із ними зв’язок, спілкуючись у соціальних мережах.

Зацікавила Ірину й система викладання в Польщі, в якій немає поділу занять на лекційні та практичні. Спочатку викладач розповідає новий матеріал, а потім студенти виконують практичні завдання. Завдяки тому, що дистанційні заняття відбувалися виключно польською мовою, дещо вдалося покращити мовні навики.

На завершення заходу куратори спеціальностей 051 «Економіка», 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» та 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» Вікторія Хорошун, Олександр Шапуров, Олена Дробишева провели для першокурсників екскурсію. Вони продемонстрували навчальні аудиторії, спортивну та актову зали, приміщення, де знаходиться адміністрація інституту, а також відповіли на запитання новачків.

Інженерний навчально-науковий інститут