Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники Школи Конфуція організували в ЗНУ урочистості з нагоди Дня утворення КНР та свята Місяця і врожаю

02.10.2020 09:32 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Школа Конфуція ZNU Zaporizhzhia National University Школа Конфуція факультет іноземної філології свято

Першого жовтня університетська спільнота разом зі своїми китайськими колегами зі Школи Конфуція ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) святкували визначну дату – 71 рік із Дня утворення Китайської Народної Республіки. Саме на цей день припало ще одне традиційне китайське осіннє свято – Чжунцю – свято Місяця та врожаю (15-й день восьмого місяця за місячним календарем). Із цієї нагоди викладачів і слухачів Школи Конфуція, а також усіх присутніх на заході від імені керівництва університету та усього численного академічного колективу привітав директор Школи, професор Володимир Волков.

Він нагадав учасникам урочистого зібрання, яке проходило цього дня на майданчику між навчальними корпусами №№ 2 і 6, що дане свято заглиблюється корінням у 1949 рік, коли 1 жовтня на мітингу на площі Тяньаньмень в Пекіні було урочисто проголошено про утворення КНР. З цього дня в Китаї починається один з двох «Золотих тижнів», коли святкові дні (1-3 жовтня) об'єднуються з вихідними і утворюють цілий парад різноманітних фестивалів. Вулиці міст прикрашаються композиціями з живих квітів, на площах проводяться народні гуляння, влаштовуються феєрверки, головна площа країни прикрашається плакатами з вітальними словами тощо.

Із нагоди урочистостей в студмістечку ЗНУ також були підняті державні прапори України та Китаю під звуки національних гімнів обох країн. Університетську площу прикрасили китайськими повітряними фонариками, привітальними плакатами, під час великої перерви звучала класична китайська музика і відбулися показові виступи з ушу групи першокурсників факультету іноземної філології.

До речі, вони щойно вступили на нову спеціальність – «Східні мови та літератури (переклад включно), перша – китайська мова і література (китайська)». Разом із ними традиційне спортивне мистецтво Китаю представляв тренер Школи Конфуція – майстер Ван Цзінчджоу, який потім продовжив виступати соло, вражаючи глядачів своєю легкістю й майже танцювальною пластичністю рухів.

Серед учасників свята також були й інші представники Школи Конфуція: її директори від китайської сторони У Шихун, викладачі Генг Ліпінг, Ксіа Юексіа, Даі Бінг та інші.

У розмові із керівниками Школи – Володимиром Волковим та У Шихуном, увагу було акцентовано на головних здобутках за три роки функціонування цього освітнього підрозділу в університеті у рамках співробітництва ЗНУ та Аньхойського педагогічного університету (м. Уху, провінція Аньхой, Китай). Вони обидва відзначили, що кожного року спільними зусиллями обох сторін успішно реалізовувалися окремі етапи становлення Школи у Запорізькому регіоні. Спочатку це були мовні курси з китайської мови, наступним кроком стало впровадження спортивної складової у навчальний процес ЗНУ: для студентів факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму торік запровадили спецкурс з дихальної гімнастки ушу. І врешті-решт впровадили довгоочікувану нову спеціальність на ФІФ – «Китайська мова і література», за якою цього року навчатиметься 16 першокурсників.

Окрім цього, на базі ЗНУ, в єдиному ЗВО у Південно-Сходному регіоні України, сьогодні слухачі курсів, студенти й усі охочі на базі Школи Конфуція можуть скласти сертифікаційний тест (мовний іспит) міжнародного рівня HSK на знання китайської мови. Нещодавно, 19 вересня, група слухачів мовних курсів Школи Конфуція – 56 осіб, успішно склали тестування й отримали відповідні сертифікати. Наступний такий іспит відбудеться у жовтні. Також існує можливість пройти сертифікацію рівня HSKK – міжнародний стандартизований іспит на визначення рівня володіння розмовною китайською мовою. Сьогодні можливість прийти такі тести й отримати відповідний міжнародний сертифікат приваблює у ЗНУ не лише представників Запоріжжя, а й інших суміжних областей.

Більше інформації щодо навчання та проходження міжнародних сертифікаційних іспитів в Школі Конфуція можна отримати за покликанням: http://sites.znu.edu.ua/confucius/ або завітавши за адресою: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 55а, навч. корп. № 6, ауд. 212, 218; телефони: (061) 289-41-03, +38(050)-452-67-51 +38(099) 418-53-13.

Олена Хлистун