Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі кафедри економічної кібернетики взяли участь у роботі конференції, присвяченій інтелектуальному середовищу

05.10.2020 10:27 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University економічний факультет кафедра економічної кібернетики наукова діяльність міжнародний конгрес

Нещодавно викладачі кафедри економічної кібернетики економічного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) взяли участь у роботі ІІ Міжнародного наукового конгресу «Об’єднання інтелектуального середовища» (III International Scientific Congress «Society of Ambient Intelligence-2020» (ISC-SAI 2020)). Захід відбувся на базі Державного університету економіки та технологій (м. Кривий Ріг). Організаторами конгресу виступили навчальні заклади та організації Латвії, Польщі, Словаччини, України, Узбекистану. До роботи конгресу долучилися науковці з України, Польщі, Португалії, Латвії, Білорусі, Узбекистану та інших країн.

Конгрес став майданчиком для обміну інформацією та знаннями між науковцями й бізнесом щодо ключових факторів й особливостей розвитку та технологій інформаційного суспільства в умовах глобалізації світової економіки.

Робота конгресу відбувалася у форматі шести семінарів (Workshop):

• бізнес-моделі, інструменти та інновації у цифровій економіці;
  • бізнес-комунікація та лінгвістика;
  • відповідальність бізнесу та права людини у цифровій економіці;
  • інноваційні технології у соціальній роботі;
  • проблеми екології та здоров’я;
  • трансформація промислових кластерів в умовах Індустрії 4.0.

Також працювала студентська секція за трьома напрямками конгресу.

Викладачі кафедри економічної кібернетики (к.е.н., доцент Лось В.О. та к.е.н. Очеретін Д.В.) взяли участь 25 вересня 2020 року в роботі семінару «Business Models, Tools, and Innovations in Digital Economy». Модераторами семінару були: д.е.н. Васильчук І.П. (професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування ДУЕТ), к.е.н. Максимова І.І. (доцент кафедри міжнародної економіки ДУЕТ), д.е.н., професор Ілута Арбідане (Резекненська академія технологій, Латвія), Зульфікар Карімова (старший викладач Ташкентської філії Московського державного університету імені М. В. Ломоносова, Узбекистан). Семінар тривав близько п’яти годин у форматі конференції на платформі ZOOM, запис якої розміщено на YouTube-каналі ДУЕТ.

Семінар об’єднав більше 90 учасників і 5 країн світу, 11 міст та 21 організації. Учені та практики з України, Узбекистану, Латвії, Португалії та Білорусі поділилися власним досвідом, науковими та практичними розробками у галузі цифрових фінансів, бізнес-моделювання, стійкого розвитку в умовах глобальної цифровізації світової економічної системи. У своїх доповідях учасники семінару розглянули такі сучасні проблеми: вплив цифрового уряду, проблема децентралізації в контексті територіальної незалежності, питання стійкого розвиту ЄС та України, нові підходи до управління організаціями та оцінка економічного стану підприємств, використання інструментів Індустрії 4.0 та управління людськими ресурсами. Значна частина доповідей була присвячена фінансовому сектору економіки та цифровій комерції. Велике зацікавлення й активне обговорення викликали питання про можливості FINTECH із підвищення ефективності бізнесу, перспективи переходу національних економік на використання кріптовалюти, використання штучного інтелекту на аудиторських підприємствах, стимуляції компаній до екологічного оподаткування, властивості держави до мобільності та інші питання.

Матеріали III International Scientific Congress «Society of Ambient Intelligence-2020» (ISC-SAI 2020) опубліковані видавництвом «Atlantis Press» за покликанням: https://www.atlantis-press.com/proceedings/isc-sai-20

Усі статті представлені для індексації в CPCI («Web of Science»: індекс цитування матеріалів конференцій), CNKI (Китайська національна інфраструктура знань) і Google Scholar. Кожній статті, опублікованій у цих матеріалах, присвоюється цифровий ідентифікатор об'єкта (DOI).

Кафедра економічної кібернетики