Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Директор центру вдосконалення економічної журналістики Андрій Яніцький розповів у ЗНУ, навіщо писати книги

Директор центру вдосконалення економічної журналістики Андрій Яніцький розповів у ЗНУ, навіщо писати книги

Директор центру вдосконалення економічної журналістики Андрій Яніцький розповів у ЗНУ, навіщо писати книги
07.10.2020 10:56 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики освітня конференція для студентів практики комунікацій нативні проєкти бренд випускника сценарна майстерність видавнича галузь

У рамках освітньої конференції для студентів «Зефір. Практики комунікацій» до ЗНУ завітав Андрій Яніцький (директор центру вдосконалення економічної журналістики в Kyiv School of Economics, автор книги «Приватна історія. Злет і падіння найбільшого приватного банку України»). Темою свого виступу він обрав запитання «Навіщо журналістам писати книги?».

Зауважимо, вже 13 років Андрій працює в журналістській галузі: 10 років на посаді редактора (Espresotv, LB.ua,Weekly. Ua, Газета24, Комерсант-Україна), уже понад рік – ньюзлеттер ProMedia.Report, а також нещодавно почав вести стрім-подкаст Дедлайн. А ще разом із британським журналістом Грехемом Стеком він написав книгу про створення ПриватБанку: «на книзі я не заробив грошей, але моя вартість як професіонала значно зросла. Працював над книгою я понад 9 місяців, за весь час продали близько 6 тисяч екземплярів».

Також автор відзначив:

-Як саме написати книгу? Кожна людина може написати хоча б одну книгу – наприклад, про своє життя. Ось головні пункти, які б я виділив:

  1. Ідея: обов’язково тема повинна бути вам цікава та хвилювати вас
  2. Ресурси: додатковий час, можливо, співавтор, технічне оснащення, розумно розподіляти гроші.
  3. Планування: розподілити розумно свій час, виділити розділи та підрозділи
  4. Чому важлива обкладинка: беріть активну участь у процесах видавця – від обкладинки до планування маркетингової компанії.
  5. Пам’ятайте, що після виходу книги робота не закінчена, адже потрібно її просувати на фестивалях, влаштовувати зустрічі у книгарнях, піарити в соціальних мережах.

Спікер розповів присутнім цікаву історію. Щоб взяти коментар олігарха він поїхав до Швейцарії. Ігор Коломойський пропонував заплатити за переліт і проживання, але автор відмовився, адже тоді б книга не могла бути самостійною та неупередженою. Андрій говорить, що зустрітися їм так і не вдалося, тому книга вийшла без коментаря бізнесмена. Автор зазначає, що Ігор Коломойский розумна людина, адже він ніколи не говорить «так» чи «ні». Як відомо, що олігарх полюбляє судитись з журналістами, колишніми бізнес-партнерами, то автори вирішили перед публікацією дати почитати книги медіа-юристу.

Андрій Яницький, автор книги про злети та падіння Приватбанку, промовив цікаву тезу: «Кожна людина може написати принаймні одну книгу — про своє життя. Чи буде вона цікава громадськості, чи матиме комерційне значення — це вже інше питання». Тож на заході гість зауважив важливі моменти,  як почати писати книгу, оцінити власні сили та випускати видання у світ.

Нагадаємо, що конференція триває у виші впродовж двох днів. Її програма включає виступи талановитих і відомих фахівців галузі. Кожен охочий, дотримуючись усіх правил дотримання карантинних вимог, мав можливість завітати до актової зали навчального корпусу №2 та прослухати виступ того чи того спікера. Йдеться, скажімо, про Ганну Юровицьку (лідерка команди комунікацій благодійного фонду "Таблеточки". Тема виступу: Як з дипломом журналіста не пропрацювати за фахом жодного дня і знайти себе у соціальних комунікаціях), Олену Дальську-Латошевіч (директорка з комунікацій медіахолдингу WePlay Esports. Тема виступу: Що потрібно знати піарнику для роботи в міжнародній компанії), Акіма Галімова (продюсер, автор документального циклу "Україна. Повернення своєї історії". Тема виступу: Як створити документальний фільм, що стане подією, Катеринц Шаповал (редакторка Forbes Україна. Тема виступу: Як будувати кар`єру в журналістиці). На учасників заходу також чекали такі проєкти: Марк Лівін (жуpнaлicт, пиcьмeнник, видaвeць The Village Укpaїнa. Лaуpeaт пpeмiй «Смoлocкип» i «Кopoнaцiя cлoвa». Тема виступу: Сторітелінг в медіа), Анна Паленчук (кінопродюсерка та сценаристка кінокомпанії 435 FILMS. Тема виступу: Hollywood storytelling: як оволодіти сценарною майстерністю), Катерина Венжик (директорка з нативних проектів Liga.net Тема виступу: Чому журналістика – не блогінг, а блогінг – не журналістика. Що первинно – факт чи інтерес аудиторії), Володимир Дегтярьов (СЕО Newsfront PR Agency, автор курсу Персональний бренд. Тема виступ: Бренд випускника для кар`єри), Оксана Кононова (Виконавча директорка сервісу моніторингу ЗМІ LOOQME. Тема виступу: BigData, AI, ML: Майбутнє медіа та як в ньому знайти себе). Зауважимо, що модераторкою конференції є Анна Самойленко (директорка з комунікацій мережі АЗС KLO, випускниця журфаку), а організатором – викладач журфаку Юрій Костюк.

"Ті знання, яких ви набуваєте протягом навчання, можна застосувати у багатьох напрямках, оскільки комунікації - це ціле море суміжних професій, що дають масу можливостей для самореалізації. Де і яких саме - розкажуть найкращі фахівці-практики, зі свого досвіду", – зазначила організаторка події Анна Самойленко.

Час від часу організатори готують  стріми з конференції, котрі можна переглянути на сторінці Інстаграм факультету журналістики ЗНУ:

https://www.instagram.com/fjznu/

За подією також можна слідкувати й на її Фейсбук-сторінці:

https://www.facebook.com/events/331042074771579/

Фотогалерея:

https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=347166533391358

 

Євгенія Стадницька

 

 

 

 

Схожі новини