Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ викладачам презентували можливість проводити відеоконференції зі студентами на базі системи Moodle

07.10.2020 15:00 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University освітній процес система Moodle дистанційна форма навчання презентація

Сьомого жовтня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася презентація нового інструменту для дистанційного навчання – можливості проводити відеоконференції на базі системи Moodle. На захід запросили деканів факультетів, заступників деканів з навчальної роботи, завідувачів кафедр. Головуючим на презентації був проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура.

Звертаючись до присутніх на заході, Олександр Іванович, зокрема, зазначив: «Ми всі потрапили в ситуацію змішаного навчання. Ніхто не намагається відійти від аудиторних занять, але цього року навесні ситуація склалася так, що довелося екстрено організовувати навчання із застосуванням дистанційних технологій. У березні це вийшло стихійно, тож викладачі використовували різні форми онлайн-технологій – заняття на платформі zoom, спілкування через вайбер, різні меседжери тощо. На сьогодні, коли через ускладнення в країні епідеміологічної обстановки може постати питання про звернення до дистанційної форми навчання, прагнемо зробити це, за потреби, централізовано. Зокрема, ми працюємо над створенням на території університету локацій на кожному факультеті, де б викладач мав би змогу використовувати дистанційну форму навчання, спілкуватися зі студентами, які перебувають в карантині, в режимі онлайн.

Фахівці університету розробили інструмент для такої форми занять: для викладачів стане доступною можливість створювати відеоконференції на базі системи Moodle.

Цей робочий інструмент презентувала присутнім завідувач навчальної лабораторії інформаційного забезпечення освітнього процесу навчального відділу Наталія Кириченко.

Наталія Володимирівна в режимі реального часу продемонструвала учасникам презентації, як створювати відеоконференцію в системі Moodle, які можливості з’являються, завдяки цьому, у викладачів, на що потрібно звернути особливу увагу при такому форматі онлайн-роботи зі студентами тощо. Усі охочі могли, для кращого запам’ятовування отриманого матеріалу, паралельно відтворювати її дії на власних гаджетах.

Під час презентації йшлося про покроковий алгоритм створення відеоконференції – від знаходження на головній сторінці системи плашки «Основи роботи із системою Moodle» через режим редагування до секції «Налаштування відеоконференції». Викладачам показали, як приєднати всю групу чи окремих студентів, як запустити презентацію, як використовувати її слайди у вигляді інтерактивної дошки, як проводити опитування серед студентів, як зберігати інформацію про учасників відеоконференції тощо.

Крім того, представники різних факультетів отримали відповіді на численні запитання, пов’язані з різними аспектами роботи з відеоконференцією.

Проректор Олександр Гура й завідувач навчальної лабораторії Наталія Кириченко попросили керівників усіх присутніх на заході факультетів у четвер, 8 жовтня, о 19.00 організувати тестову перевірку для цієї системи: від кожного факультету ЗНУ й від інженерного навчально-наукового інституту по п’ять викладачів мають водночас зустрітися у форматі відеоконференції на платформі Moodle зі студентами своїх груп. Це надасть змогу перевірити можливості застосування такої форми роботи в освітньому процесі, дізнатися про питання, які потребують додаткової уваги, тощо.

Наприкінці заходу проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура зазначив, що це – перша з низки зустрічей представників різних факультетів, присвячених впровадженню цього інструменту в освітній процес. Він висловив сподівання на те, що колектив ЗНУ спрацює чітко й злагоджено задля налагодження ефективного перебігу освітнього процесу і в дистанційній формі.