Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Із нагоди професійного свята представники юридичного факультету долучилися до презентації унікального фахового видання

08.10.2020 16:06 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU ZaporizhzhiaNationalUniversity юридичний факультет наукова діяльність засідання круглого столу презентація

Восьмого жовтня з нагоди Дня юриста науковці та здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 081 «право» юридичного факультету ЗНУ (ZNU, ZaporizhzhiaNationalUniversity) долучилися до участі в роботі міжнародного засідання круглого столу на тему «Юридичний та соціальний статус судді».

Організатором заходу виступила ВГО «Асоціація українських юристів» із залученням представників Інституту права та історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, співробітників окружного адміністративного суду міста Києва. Долучилися до заходу відомі вчені-юристи, юристи-практики, здобувачі всіх рівнів вищої освіти ЗВО України, а також –представники різних професійних правничих громадських організацій України та зарубіжних країн.

Разом вони обговорилиактуальні питанняй особливості реалізації правового статусу судді у різних країнах, проблеми такої реалізації та наявну практику різних держав. «Родзинкою» заходу була презентація унікального фахового видання, а саме книги-автобіографії  відомого правника, вченого, судді Федерального претензійного суду США (1987-202), політичного та громадського діяча Богдана Футея «Моє життя: Досягнути недосяжну зірку». Богдан Футей є унікальною постаттю у фаховому правничому середовищі. Він відомий як викладач Університету Пасау (Німеччина), Київського та Львівського національних університетів, член виборчої команди під час президентських виборів Рональда Рейгана, голова Українського клубу, Українсько-американської асоціації та їхньої Федерації, Центральної спілки українського студентства, член Клівлендського бюро СУМ в Америці, головний адвокат Української національної асоціації, член Американської асоціації адвокатів та асоціації адвокатів Америки. А також – як офіційний спостерігач на виборах народних депутатів України (1994, 1998 р.р.), Президента України (1994 р.)тощо.

Богдан Футей є почесним доктором кількох ЗВО України, а саме: Національного університету «Києво-Могилянська академія», Прикарпатського національного університету. Він – один із провідних науковців світу, які поглиблено досліджують проблематику верховенства права, конституційного права, виборчого права.Його роботи активно використовуються у навчальному процесі ЗВО світу, а також слугують підґрунтям для наукових тематичних досліджено.

Богдан Футей народився в Україні (м. БучачТернопільської області) і все життя прагнув, щоб вона буле демократичною і незалежною державою. Його відомий вислів:«Відсутність імплементації, недотримання положень, закріплених у Конституції, – це проблема», –слугував гаслом для організації та проведення багатьох фахових науково-практичних заходів в Україні, запровадження нових спецкурсів для студентів-юристів.

Як консультант робочої групи консультативної комісії, яку очолював Леонід Юзьков, він брав активну участь у розробці Основного закону України й прийняття Конституції України 28 червня 1996 року (день його народження) розцінював як «подарунок долі й результат кропіткої праці».

Можливість долучитися до спілкування із колегами, отримати цікаві знання, визначити напрямки подальшої фахової співпраці – ось далеко не повний перелік результатів, участі представників ЗНУ у святковому заході.