Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Майбутні правники ЗНУ поглибили свої знання з академічної доброчесності

Майбутні правники ЗНУ поглибили свої знання з академічної доброчесності

Майбутні правники ЗНУ поглибили свої знання з академічної доброчесності
09.10.2020 14:46 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти онлайн-зустріч академічна доброчесність

Навіть не зважаючи на професійне свято – День юриста, здобувачі другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти зі спеціальності 081 «право» юридичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) 8 жовтня взяли участь у тематичній онлайн-зустрічі, організатором якої виступило Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти.

Цього разу представники ЗНУ мали можливість поспілкуватися із Алі Тахмазовим, виконавчим директором «StrikePlagiarism.com International» в Україні, та Максимом Маєвським, директором із розвитку бізнесу «Плагиат.пл» в Україні. Зокрема, під час зустрічі спікери розглянули в своїх доповідях на тому, що саме вважається «плагіатом» і якими є найпоширеніші способи його «маскування» в наукових роботах здобувачів усіх рівнів вищої освіти.

Експерти зупинилися на конкретних прикладах виявлення плагіату в кваліфікаційних роботах магістрів та в дисертаційних роботах. Вони висвітили технічні можливості перевірки будь-яких письмових робіт на сьогодні й наявну практику «експертного сканування» робіт задля виявлення неправомірних запозичень академічних текстів. Вони зазначили, що на сьогодні в Україні вже існують реальні механізми, зокрема й технічні, для виявлення будь-яких текстових запозичень, і робота в цьому напрямку й надалі вдосконалюється.

Йшлося у їхніх виступах і про те, що є всі можливості для того, щоб виявили будь-які «технічні способи» завуальованого плагіату (і намагання замінити букви, технічні «варіації» із пробілами, використанні «білих ліній» тощо). І будь-які намагання скористатися ними стають відомими при перевірці тестових робіт із використанням спеціалізованих програм.

Це дозволяє об’єктивно оцінити авторську унікальність будь-якого тексту й одночасно виявити різноманітні варіанти неправомірного запозичення «чужих» текстів. Експерти поділилися практичним досвідом використання ЗВО України, науковими установами, редакційними колегіями наукових видань, видавництвами різних спеціалізованих програм для перевірки текстових файлів на наявність текстових запозичень. Вони охарактеризували їх унікальні властивості, сформулювати конкретні поради здобувачам щодо усунення будь-яких передумов для порушень вимог законодавства щодо академічної доброчесності під час проведення наукових досліджень, написання наукових робіт, й для ЗВО стосовно формування та реалізації політики дотримання вимог академічної доброчесності.

Крім того, протягом години спікери додаткового відповіли на всі запитання аудиторії. Це дозволило учасникам істотно розширити свої знання й поглибити тематичні компетентності для досягнення програмних результатів свого навчання.

 

 

 

 

Схожі новини