Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Для учасників конференції «Література й історія» в ЗНУ провели онлайн-екскурсію про розвиток освіти в Олександрівську

12.10.2020 09:57 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет наукова діяльність конференція онлайн-екскурсія

Традиційна Всеукраїнська наукова конференція «Література й історія», організована кафедрою української літератури філологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), нині припала на 90-річчя філологічного факультету й вишу. Цю поважну дату в рамках наукового заходу відзначено просвітньою віртуальною екскурсією «Запоріжжя за партою» відомого запорізького краєзнавця й екскурсовода Романа Акбаша. Учасники конференції та студенти філологічного факультету мали нагоду «пройтися» історичними місцями, де зароджувалася й розвивалася освіта, якій, незважаючи на провінційність давнього Олександрівська, в місті приділялася серйозна увага.

Відкритий у 1770-х рр. перший навчальний заклад – так звана батальйонна школа для солдатських дітей віком від 7 до 15 років, котра власне була першою в Олександрівській фортеці, – проіснував до початку ХІХ століття. Згодом з’явилися як державні, так і комерційні освітні осередки (школи, гімназії, училища), що надавали освітні послуги для дітей представників різних соціальних прошарків.

Відтак, «маршрут» учасників екскурсії, що стартував від гімназії № 2 ім. Лесі Українки, де була розташована згадана вже батальйонна школа, пролягав переважно вулицями нинішнього Олександрівського району, хоча встигли «пройтися» й Шевченківським, де знаходився унікальний для свого часу навчальний заклад для дітей із вадами слуху, і Верхньою Хортицею.

Проте, незважаючи на знання історії нинішнього ЗНУ, найбільший інтерес викликали саме розповідь і світлини, пов’язані з територією й будівлями, де ми сьогодні навчаємося й працюємо. Надзвичайно цікаво було ознайомитися з переліком обов’язкових навчальних дисциплін, кількістю навчальних годин на тиждень з того чи того предмету, вимогами, яких мали дотримуватися здобувачі освіти ХІХ - поч. ХХ ст. тощо. Тож екскурсія «упродовж» півтора століття стала органічною сторінкою Всеукраїнської наукової конференції «Література й історія».