Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець факультету менеджменту, директор меблевої фабрики Андрія Загрія

13.10.2020 14:11 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Менеджменту ZNU Zaporizhzhia National University факультет менеджменту відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває успішна реалізація масштабного профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». У його рамках пропонуємо вам сьогодні інтерв’ю з вихованцем факультету менеджменту (рік випуску – 2009), директором меблевої фабрики Андрієм Загрією.

- Пане Андрію, чому свого часу обрали для навчання саме ЗНУ? Ким мріяли стати після закінчення університету?

- Я обрав ЗНУ тому, що в ньому була спеціальність, які мені подобалась – «Менеджмент». Її тоді не було в жодному університеті Запоріжжя. На час мого вступу виш мав гарну репутацію, тому рішення я прийняв легко. Подобалася галузь туризму, цікавився менеджментом, тому саме там і мріяв працювати.

- Під час навчання Ви зарекомендували себе як активний студент: були головою студентської ради факультету, брали участь у різних заходах. Скажіть, будь ласка, чи було легко поєднувати навчання на парах із культмасовою діяльністю?

- Починаючи з другого курсу я вже повністю поринув в університетський світ, відчув себе активним студентом. Це було не дуже легко, але я намагався рівноцінно розподіляти час і для навчання, і для культмасових заходів, і загалом вважаю, що в мене це виходило.

- Що можете розповісти про навчання в університеті? Були якісь випадки, які Ви і зараз згадуєте з теплом чи усмішкою?

- Університет був значним складником моїх юних років, і за п'ять курсів навчання в мене було безліч таких випадків. Навіть попри те, що я навчався в другу зміну, я одним із перших приходив до університету й одним із останніх із нього виходив. Можна сказати, що більшу частину своїх студентських років я провів в корпусах нашого вишу. Взяти, для прикладу, хоча б наші вечори, вечірки, концерти, які ми влаштовували у рамках університету. Пам’ятаю, як кожного разу хвилювався, щоб все вдалося. Виділити якийсь один випадок не можу, адже все моє університетське життя – це для мене теплі спогади, про які я час від часу згадую.

- Хто з викладачів запам’ятався Вам найбільше? Чому? Чи спілкуєтесь з кимось із них зараз?

- Найбільше запам’ятався Андрій Кургузов – заступник декана з виховної та профорієнтаційної роботи, ми й зараз із ним дуже добре спілкуємось. Можу сказати, що від – добра та відкрита людина. Товаришуємо з ним майже від початку мого навчання. Інших своїх викладачів також згадую з повагою та теплом.

- Зараз Ви – директор запорізької меблевої фабрики. Розкажіть, будь ласка, як Ви досягли успіху в своїй справі? Чи виникали труднощі при створенні власного бізнесу? Чи допомогли Вам у розвитку Вашої справи знання, які ви отримали в університеті?

- Коли я деякий час попрацював на людину, яка дала мені посаду директора у меблевій галузі, зрозумів, що я готовий працювати на себе. Спочатку, звичайно, виникали труднощі, адже для того, щоб піднятися наверх, потрібно було розпочинати все з «нуля»: шукати канали збуту, рекламувати й просувати свою фірму. Але через те, що в мене вже був невеликий досвід, я успішно з цим всім впорався. Знання та навички, які я отримав в університеті, мені дуже допомогли не тільки в розвитку моєї справи, а й в житті. Із-поміж знань, які я отримував на заняттях в університеті я навчився головному — комунікації.

- Чим займаєтесь у вільний час? У Вас є якесь хобі?

- Якщо чесно, моє хобі – це моя робота. Коли маю вільний час, працюю ще більше. Багато хто може подумати, що я заклопотаний, знесилений, але це не так: коли робота приносить тобі задоволення і ти дійсно любиш те, чим займаєшся, ніякої втоми не відчуваєш, лише прилив сил та мотивацію на більші досягнення.

- Які у Вас плани на майбутнє? Про що мрієте?

- Дуже б хотілося розвивати свій бізнес за кордоном, і, відповідно, там же й жити.

- Що можете порадити студентам і випускникам університету?

- Можу порадити студентам більше спілкуватися один з одним, налагоджувати комунікацію, розвивати в собі навички спілкування. Це може дуже допомогти в подальшому житті, як було це в мене. Випускникам хочу сказати: не бійтесь починати з малого, не мрійте отримати все й одразу, ідіть маленькими кроками до своєї мети. Якщо це дійсно ваше, ви неодмінно підніметесь та станете успішними.

Анна Великородна