Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники популярного інтернет-видання «The Village Україна» Андрій Баштовий і Марк Лівін поділилися зі студентами факультету журналістики секретами успіху

13.10.2020 15:08 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики конференція для студентів

У рамках конференції для студентів факультету журналістики «Зефір. Практики комунікацій», минулого тижня ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) також відвідали журналісти популярного київського інтернет-видання «The Village Україна», що пише про культурне і громадське життя, сервіс, розваги, їжу та містян, Андрій Баштовий і Марк Лівін. Вони розповідали про свою роботу, про контент сайту, а також надавали конкретні поради молодим журналістам, як робити сучасну, цікаву й корисну журналістику.

Гості із задоволенням поділилися секретами журналістської кухні й продемонстрували, як вони працюють, на прикладі сайту «The Village Україна». Вони докладно зупинилися на механізмі формування й функціонування контенту, а також зосередили увагу присутніх на базових складниках, завдяки яким підвищується якість цього контенту. Зокрема, були розглянуті такі питання, як інсайт, еврісінг нау, тригери тощо.

Вони зазначили, що інсайт– первісно термін із галузі психології. Наразі це вміння автора проникати в сутність, розуміння, осяяння, іноді його раптове прозріння під час роботи над темою. Він, на думку професіоналів, і виступає центральним моментом творчого процесу, без якого не може бути створений якісний матеріал. Ввімкненню цього механізму, зазвичай, сприяють тригер або тригери – так звані пускові механізми, які надають поштовх процесу розуміння, відкриття сутності.

Гості також розповіли про спрямованість сайту, зміст матеріалів, розподіл на подкасти тощо. А ще, надали майбутнім журналістам пораду: жодного дня не упускати можливості писати текст. Адже лише так відшліфовується журналістська майстерність. Насамкінець вони побажали успіхів в обраній професії учасникам зібрання.

Олена Хлистун