Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели чергову нараду заступників деканів із профорієнтаційної роботи

У ЗНУ провели чергову нараду заступників деканів із профорієнтаційної роботи

19.10.2020 11:01 Все Головні новини Факультети Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University відділ доуніверситетської підготовки профорієнтаційна діяльність нарада заступників деканів з профорієнтаційної роботи нагородження

П’ятнадцятого жовтня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася чергова нарада заступників деканів з профорієнтаційної роботи під керівництвом проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури і начальника відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галини Микитів. Захід походив з дотриманням усіх протиепідемічних вимог, зокрема, його учасники були в масках і дотримувались соціальної дистанції.

Під час засідання йшлося про планування профорієнтаційної роботи упродовж цього начального року та про певні підсумки діяльності відповідальних за профорієнтацію минулого року. Зокрема, учасникам заходу повідомили, що у 2020 році до Запорізького національного університету, зокрема до його інженерного навчально-наукового інституту вступили випускники 597 закладів загальної середньої освіти, а до коледжів – із 41 закладу освіти. Серед іншого, це свідчить про масштабну співпрацю вишу із закладами середньої ланки освіти. Однак уже зараз потрібно активізувати роботу з абітурієнтамим-2021 року.

У своєму виступі проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура особливу увагу приділив організації освітнього процесу й проведення профорієнтаційної діяльності в умовах карантину. Присутні обговорили такі актуальні питання, як реалізація плану з профорієнтаційної діяльності на рік, , способах привернення уваги майбутніх вступників до ЗНУ тощо.

Кульмінацією заходу стало вручення грамоти ректора ЗНУ Миколи Фролова заступникам деканів за активну профорієнтаційну діяльність у 2019/2020 н.р., популяризацію освітніх послуг Запорізького національного університету. Олександр Іванович, виконавши почесну місію і вручивши грамоти, від імені ректора подякував нагородженим й побажав їм подальшої успішної діяльності на благо Запорізького національного університету.

Під час засідання начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів повідомила про семінар для директорів ЗЗСО «Особливості організації освітнього процесу під час пандемії: проблеми, виклики та перспективи», який нещодавно відбувся в ЗНУ й об’єднав представників 37 закладів середньої освіти.

Приділили увагу учасники заходу й такій формі роботи з абітурієнтами, як проведення заходів зі знайомства старшокласників із факультетами «One day at university» (можливо, в онлайн-режимі), графік зустрічей вступників з деканами факультетів в онлайн-режимі, відновлення челенджу з висадки дубків – нащадків відомого запорізького дуба тощо.

Серед іншого, під час заходу згадали про те, додатковий вступ до магістратури триватиме до 14.11.2020Тож всі охочі ще можуть стати студентами магістратури ЗНУ вже в цьому навчальному році.

Заступникам деканів нагадали про необхідність продовжити договорили з роботодавцями, а також – про потребу відстежувати працевлаштування випускників ЗНУ й зокрема інженерного навчально-наукового інституту. Також факультетам запропонували розмістити на своїх сторінках інформацію про створення рад роботодавців, їхню кількість тощо.

Окрему увагу приділили питанню створення Асоціації випускників ЗНУ. Присутніх на заході закликали провести роботу зі студентами випускних курсів, щоб ті заповнили спеціальну анкету на сторінці ЗНУ: https://signup.znu.edu.ua/index.php?r=student%2Fregistration&id_group=64 та зареєструвались, приєднавшись до Асоціації. Бажано зареєструватись самим і запропонувати зареєструватись науково-педагогічним працівникам факультету чи ІННІ, які закінчили свого часу ці заклади освіти. Усі, хто здобув тут вищу освіту, може приєднатися до Асоціації, увійшовши до кола друзів й однодумців, де гостинно чекають саме на нього. Адже випускники ЗНУ – його гордість.

Також з учасниками заходу обговорили проведення безкоштовних пробних тренінгів для абітурієнтів із написання ЗНО. Цього навчального року традиційні для ЗНУ заходи проходитимуть в онлайн-режимі, можливо через СЕЗН Moodle.

Йшлося на засіданні й про те, як краще провадити профорієнтаційні заходи в онлайн режимі. Зокрема, представники факультетів й інституту мають розробити онлайн-екскурсії для вступників, які прагнуть більше дізнатися про ЗНУ, підготувати інформацію щодо факультетів й інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ тощо.

Наприкінці заходу заступникам деканів з профорієнтаційної роботи нагадали, що наступна нарада запланована на 5 листопада.

ФОТОГАЛЕРЕЯ:

ERROR - select n.cached_info from cms8_news as n where n.lang='ukr' and n.news_id=52201 and cach_timestamp>1614344072
Unknown column 'n.news_id' in 'where clause'