Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час онлайн-засідання педагогічної ради ЕПФК йшлося про планування подальшого перебігу освітнього процесу

19.10.2020 12:07 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж ZNU Zaporizhzhia National University Економіко-правничий фаховий коледж онлайн-засідання педагогічна нарада

Днями засідання педагогічної ради в Економіко-правничому фаховому коледжі ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося у вже звичному для його колективу онлайн-форматі. У рамках заходу обговорили стратегічні питання, зокрема йшлося про планування подальшого перебігу освітнього процесу.

Під час заходу завідуюча виробничою практикою Інна Кирилова доповіла про організацію та навчально-методичне забезпечення практичної підготовки із застосуванням технологій дистанційного навчання. За її словами, з 12 березня 2020 року студенти коледжу проходили всі види практики в дистанційному режимі. «Карантин – не канікули для здобувачів освіти та не час додаткової відпустки для керівників практик. Проведення навчальних занять та практичної підготовки у дистанційному режимі – обов'язок, цей час має бути ефективно використаний. Освітянська спільнота коледжу з розумінням сприйняла ситуацію, що склалася сьогодні у світі, і відчуває на собі велику відповідальність за результати практичної підготовки студентів. Тому створювала нові можливості  для проведення практики», – зазначила Інна Кирилова.

На думку завідуючої виробничою практикою, впровадження дистанційного проходження практики – це форма інноваційного змісту навчання та вимога сучасності. Сучасні інформаційні технології дають змогу підвищити та вдосконалити ефективність освітнього процесу. Під час реформи в ЗВО прогресивно розробляється концепція дистанційної освіти, що передбачає впровадження різноманітних технологій.

Розповіла доповідачка й про ефективність і зручність системи електронного забезпечення навчання Moodle, яку коледж понад сім років використовує в роботі. Ця програма допомагає планувати освітній процес, створювати курси та паралельно спілкуватися. Також у соціальних мережах Telegram та Viber створили групи для комунікації під час дистанційної роботи та використовували платформу для конференцій Zoom. Це спрощувало передачу завдань та допомагало підтримувати зв’язок з практикантами та керівниками практики від коледжу і від підприємства.

Участь в обговоренні взяли і керівники з різних закладів-баз практики. В освітньому закладі 12 спеціальностей, тому з кожної галузі залучили фахівців.

«Ми почули позитивні відгуки від керівників практики від різних підприємств про наших студентів, пропозиції щодо подальшого співробітництва саме з цими базами практик. Зокрема, нам запропонували налагоджувати довгострокові контакти. Наприклад, якщо раніше ми укладали договір із базами практики на один рік співпраці, то тепер нам запропонували укладати його на п’ятирічний термін», – зазначила доповідач.

Під час засідання педагогічної ради обговорили й процес адаптації здобувачів освіти першого курсу до очно-дистанційної форми навчання. Із цього приводу з доповідями виступили заступниця директора ЕПФК ЗНУ з навчально-виховної роботи Олександра Данілкіна та заступниця директора з навчально-методичної роботи Альона Ходаковська.

«Зазвичай, ми в жовтні обговорювали рівень адаптації студентів першого курсу до умов навчання у вищій школі. Цього року ми сфокусувалися питанні адаптації першокурсників саме до дистанційного навчання, адже протягом тижня – з п’ятого до дев’ятого жовтня – перший курс навчався у такому форматі. Представники адміністрації освітнього закладу відвідали 24 онлайн-заняття та висловили певні зауваження і пропозиції викладачам для поліпшення якості викладання. І, відповідно, здобувачам щодо їх ідентифікації та технічних можливостей», – розповіла учасникам педагогічної ради заступниця директора з навчально-методичної роботи Альона Ходаковська.

Економіко-правничий фаховий коледж