Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці й аспіранти юридичного факультету – серед учасників фахового обговорення проєкту Закону України «Про адміністративну процедуру»

20.10.2020 10:27 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет обговорення законопроєкту фахові дискусії

Шістнадцятого жовтня 2020 року відбулося перше засідання Робочої групи Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування з опрацювання та підготовки до другого читання проекту Закону України про адміністративну процедуру (реєстр. № 3475). У заході взяли участь представники Секретаріату Кабінету Міністрів України, Інституту держави і права імені В.М Корецького НАН України, Інституту законодавства Верховної Ради України, Національної академії правових наук України, закладів вищої освіти, Верховного Суду, Міністерства освіти і науки України, Міністерства юстиції України, експерти програми ПРООН, професійних правничих громадських об’єднань. До фахових дискусій долучилися представники юридичного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University).

Серед їхніх учасників були Тетяна Коломоєць, декан юридичного факультету, Валерій Колпаков, завідувач кафедри адміністративного та господарського права, Ія Пелех, Анна Шарая, доценти кафедри адміністративного та господарського права. А також – здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, які навчаються за спеціальністю 081 «Право» й наукові дослідження яких безпосередньо пов’язані із проблематикою адміністративних процедур.

Учасники заходу детально обговорили всі (більше ніж 200) поправки, які надійшли від вчених-адміністративістів, юристів-практиків, а також всіх, хто долучився до опрацювання проєкту Закону. Вельми активними були представники Міністерства юстиції України, зокрема Олександр Банчук, заступник Міністра юстиції України, Володимир Бевзенко, суддя Верховного Суду, Ольга Андрійко, завідувач відділу Інституту держави і права імені В.М. Корецького, Ігор Коліушко, керівник Центру політико-правових реформ, Інна Скляр, експерт із правових питань Асоціації міст України та ін.

Зацікавленість викликали обговорення коректності назви проєкту, змісту його преамбули, понятійно-категоріального апарату, а також – галузі поширення Закону, розподілу адміністративних процедур на види й безпосередньо кожного різновиду адміністративної процедури, співвідношення сфер дії Закону України «Про адміністративні послуги» та Закону України «Про адміністративну процедуру», змісту перехідних положень.

Науковці та аспіранти юридичного факультету ЗНУ мали змогу висловити своє бачення щодо положень проєкту Закону, а також вдосконалити свої компетентності щодо участі у нормопроєктній діяльності.

Юридичний факультет